Raksts no Puaro.lv

20. augusts (2012) 13:30

Rinkevičs izplata oficiālu paziņojumu par "Pussy Riot"

LETA

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (RP) izplatījis arī oficiālu paziņojumu, paužot nožēlu par neproporcionāli bargo spriedumu Krievijas pankgrupas "Pussy Riot" lietā.

Savu viedokli ministrs jau pauda sociālajā tīklā "Twitter.com" 17.augustā jeb dienā, kad Maskavas tiesa atzina "Pussy Riot" dalībnieču vainu huligānismā, kas motivēts ar reliģisko naidu, piespriežot viņām divu gadu cietumsodu.

Šodien Ārlietu ministrijas izplatītajā paziņojumā masu medijiem teikts: "Lai arī pankgrupas dalībnieču rīcība un izvēlētā protesta akcijas vieta ir vērtējama pretrunīgi, krimināllikuma piemērošana un pieņemtais spriedums "Pussy Riot" lietā ir netaisnīgs un nepamatots."

"Piespriestie divi gadi cietumsoda par miermīlīgu, lai arī pretrunīgi vērtētu, uzskatu paušanu rada bažas un ir pretrunā ar Krievijas starptautiskajām saistībām attiecībā uz izteikšanās brīvības ievērošanu," uzsver ārlietu ministrs.

Viņš aicina Krieviju pārskatīt un atcelt tiesas lēmumu "kā neatbilstošu demokrātiskas valsts pilsoņu politiskajām pamattiesībām un saskaņā ar Krievijas starptautiskajām saistībām".

Kā ziņots, tiesneses Marinas Sirovas nolasītajā spriedumā teikts, ka grupas dalībnieces "rūpīgi plānojušas" pret Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu vērsto akciju, kas 21.februārī tika sarīkota Maskavas Kristus Pestītāja katedrālē.

"Tiesa atzīst viņas par vainīgām. Tiesa pie šāda secinājuma nonākusi, pamatojoties un pašu apsūdzēto liecībām un citiem pierādījumiem," teikts spriedumā.

Tiesa atzinusi, ka 22 gadus vecā Nadežda Tolokoņņikova, 24 gadus vecā Marija Aļohina un 29 gadus vecā Jekaterina Samuceviča pastrādājušas "smagu sabiedriskās kārtības pārkāpumu" un izrādījušas "nepārprotamu necieņu pret sabiedrību".

Tiesa norādījusi, ka apsūdzētās apzinājušās savas rīcības aizvainojošo raksturu un iesaistījušās "noziedzīgā sazvērestībā ar mērķi paveikt rupju sabiedriskās kārtības pārkāpumu".

Daudzas rietumvalstis Maskavas tiesas lēmumu kritizē kā pārmērīgu un neproporcionālu.

LETA