Raksts no Puaro.lv

26. septembris (2012) 22:31

Putins iesaka Rietumiem "mācīties no kļūdām"

Krievijas prezidents Vladimirs Putins trešdien ieteica pasaules lielvaras mācīties no savām kļūdām un beigt iejaukties krīzes piemeklētajās Ziemeļāfrikas un Tuvo Austrumu valstīs.

Putins konkrēti neminēja Sīrijas konfliktu un, kā šķiet, izteicās par vispārējiem bruņota spēka pielietošanas draudiem, kā tiem, ko Izraēla un ASV patlaban izsaka Irānai tās kodolprogrammas dēļ.

Iejaukšanās no ārpuses draud ar "nestabilitāti un haosu", Kremlī uzņemot jaunos vēstniekus, sacīja Putins. "Pēdējo gadu laikā dzīve mums ir iemācījusi patiesību par to, ko mēs sakām. Ir pienācis laiks izdarīt secinājumus no tā, kas notiek."

Putinam pēdējos gados bijušas nopietnas domstarpības ar Rietumiem Lībijas un Sīrijas konfliktu dēļ. Krievija arī kritizē Izraēlas draudus uzbrukt Irānai, bet ANO sevi cenšas pozicionēt kā starptautisko tiesību aizstāve.

Tas, ka Krievija trīs reizes izmantojusi veto tiesības, lai bloķētu Sīrijas rezolūciju pieņemšanu ANO Drošības padomē, izpelnījies Eiropas valstu un ASV nosodījumu. Kopš Sīrijas dumpja izraisīšanās 2011.gada martā pasliktinājušās arī Maskavas attiecības ar arābu valstīm.

LETA/ AFP