Raksts no Puaro.lv

22. oktobris (2012) 13:09

"Pussy Riot" mūziķes konvojētas uz Krievijas visnežēlīgākajām cietumu nometnēm

Divas Krievijā par huligānismu notiesātās pankgrupas "Pussy Riot" dalībnieces konvojētas uz cietumiem Mordovijā un Permas apgabalā, pirmdien apliecināja notiesāto advokāte Violeta Volkova. Savukārt atbalstītāji mūziķēm izraudzītās ieslodzījuma vietas nodēvējuši par Krievijas cietumu sistēmas "leģendāro elli".

"Nadja Tolokoņņikova nosūtīta uz Mordoviju un Marija Aļohina - uz Permu," sacīja advokāte.

Uz ieslodzījuma vietām notiesātās "konvojētas sestdien", norādīja Volkova, piebilstot, ka notiesāto radinieki par to uzzinājuši, kad darbinieki Maskavas cietumā, kur mūziķes atradās pagaidu ieslodzījumā, atteikušies pieņemt ieslodzītajām atnestās paciņas.

Pagaidām nav skaidrs, kad jaunās sievietes, kurām abām ir mazi bērni, sasniegs galamērķi, atzina advokāte.

Tvitera kontā, kuru izveidojuši grupas atbalstītāji, arī norādīts, ka mūziķes tiek vestas uz cietumiem.

"No visām iespējamajām alternatīvām šīs ir visnežēlīgākās cietumu nometnes," lasāms tviterī.

"Nadja Tolokoņņikova konvojēta uz Mordoviju. Uz īstu leģendāro elli," lasāms ar "Pussy Riot" cieši saistītās mākslas akciju grupas "Voina" ("Karš") tvitera kontā.

Jau vēstīts, ka šā gada 21.februārī piecas "Pussy Riot" dalībnieces Maskavas Kristus Pestītāja katedrālē sarīkoja "panku lūgšanu" "Dievdzemdētāja, padzen Putinu!".

Akcijas dalībnieces uzskrēja uz paaugstinājuma līdzās baznīcas ikonostasam, kur pārkrustījās, metās ceļos un lēkāja, līdz viņas no turienes aizdzina baznīcas darbinieki.

No Maskavas katedrālē, kā arī citā akcijā, kas tika sarīkota Jelohovas Dieva parādīšanās baznīcā, uzfilmētā videomateriāla un studijā ierakstīta skaņas celiņa tika radīts dziesmas "Dievdzemdētāja, padzen Putinu!" videoklips.

Maskavas tiesa augustā piesprieda trim pankgrupas dalībniecēm - Nadeždai Tolokoņņikovai, Marijai Aļohinai un Jekaterinai Samucevičai - divu gadu cietumsodu, atzīstot apsūdzēto vainu huligānismā, kas motivēts ar reliģisko naidu.

Izskatot apelācijas prasību 10.oktobrī, Maskavas tiesa Samucevičai iepriekš piespriesto reālo cietumsodu aizstāja ar nosacītu sodu un lika viņu atbrīvot tiesas zālē. Abām pārējām akcijas dalībniecēm tām iepriekš piespriestais sods tika atstāts spēkā.

Vēl divas "Pussy Riot" dalībnieces, kuru vārdi publiski netiek atklāti, esot aizbēgušas no Krievijas.

LETA/AFP