Raksts no Puaro.lv

Pirmdiena, 25. marts (2013) 22:19

prokurors apsūdz krāpšanā murkšķi, kurš pareģoja agru pavasari

Ohaio štata prokurors dusmas par ilgo ziemu izgāzis uz slaveno murkšķi, kas pareģo pavasara iestāšanās laiku.

"Man šķiet, ka ir pienācis laiks [Panksatonijas murkšķim] Filam izvirzīt apsūdzību par krāpšanos," piektdien sacīja Batlera apgabala prokurors Maiks Gmosers.

Kad šī gada Murkšķa dienā Fils tika izrauts no savas alas, viņš nepamanīja savu ēnu, kas saskaņā ar tradīciju jātulko kā agra pavasara prognoze.

Grauzējam tagad pa jokam uzrādīta apsūdzība "melošanā par agru pavasara iestāšanos", kas, kā norādīja Gmosers, esot sodāma ar nāvi.

Kompānijas "AccuWeather" vecākais meteorologs Toms Kainss sacīja, ka saprotot, kāpēc Gmosers un citi Ohaio štata iedzīvotāji gribot savas dusmas par ieilgušo ziemu izgāzt uz nabaga murkšķi. "Tur pašlaik ir rekordzema gaisa temperatūra, (..) temperatūra nekad nav bijusi tik zema," viņš skaidroja.

Meteorologs piebilda, ka reģionā gaidāmā vētra, visticamāk, atnesīšot vēl lielāku aukstumu un sniegu.

"Mēs nedomājam, ka drīzumā atnāks pavasaris, un rēķināmies ar aukstumu līdz pat mēneša beigām," teica Kainss. "Aukstums atkāpsies aprīļa otrajā pusē. Tas notiks pakāpeniski."

Gmosers arī jokoja, ka piešķiršot imunitāti murkšķim Bakijam Čakam no Merionas, kurš arī pareģoja agru pavasara iestāšanos, ja tas liecināšot pret Filu.

"Aizstāvji teiks, ka viņš ir tikai dumjš murkšķis, taču, kā mēs labi zinām, nezināšana neatbrīvo no atbildības," sacīja Gmosers.

LETA REUTERS