Raksts no Puaro.lv

19. decembris (2011) 15:47

Prezidents izsaka līdzjūtību Krievijai saistībā ar traģēdiju Ohotskas jūrā

LETA

Valsts prezidents Andris Bērziņš šodien nosūtījis vēstuli Krievijas prezidentam Dmitrijam Medvedevam, kurā izsaka visdziļāko līdzjūtību Krievijas tautai un bojāgājušo tuviniekiem saistībā ar traģēdiju Ohotskas jūrā, informēja prezidenta Preses dienestā.

Jau ziņots, ka Ohotskas jūrā Krievijas Tālo Austrumu piekrastē, apgāžoties naftas ieguves platformai, svētdien cietuši vairāki desmiti cilvēku. Patlaban atrasti 16 bojāgājušie, bet 37 cilvēki stindzinoši aukstajā ūdenī pazuduši bez vēsts, informēja reģionālā Ārkārtas situāciju ministrija.

14 cilvēkus ir izdevies izglābt, taču viņi atrodas smagā stāvoklī.

Nelaimes gadījums svētdien noticis plkst.3.45 pēc Latvijas laika - brīdī, kad platforma atradās 200 kilometru attālumā no Sahalīnas.

Tobrīd pūta stiprs vējš, bet gaisa temperatūra bija mīnus 17 grādi pēc Celsija.

Negadījuma brīdī uz platformas atradās 67 cilvēki. Platforma ar velkoņa un ledlauža palīdzību tika transportēta no Kamčatkas pussalas Sahalīnas salas virzienā.

Platformas apkalpe gaidīja helikopteri, kam bija jāveic cilvēku evakuācija, taču platforma apgāzās un nogrima. Apkalpes locekļi nepaguva iekāpt glābšanas laivās. Visas četras glābšanas laivas atrastas tukšas.

15 cilvēki pirmdien pamanīti uz kāda plosta, un varas iestādes pieļauj, ka tie varētu būt izdzīvojušie pēc naftas platformas apgāšanās.

LETA