Raksts no Puaro.lv

Piektdiena, 5. jūlijs (2013) 19:58

Premjers ar Krievijas vicepremjeri stiprinās sadarbību humanitārajā jomā

Piektdien tikšanās laikā Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) un Krievijas valdības priekšsēdētāja vietniece Olga Golodeca vienojušies stiprināt starpvalstu sadarbību humanitārajā jomā.

Dombrovskis pēc tikšanās žurnālistiem sacīja, ka tās laikā pārrunāta Latvijas un Krievijas sadarbība ekonomiskajos jautājumos. Dombrovska vērtējumā, sadarbība ekonomikā attīstās ļoti pozitīvi, jo pieaug gan tirdzniecības apgrozījums, gan tūristu skaits, gan apgrozījums ostās. Tāpat runāts, kā stiprināt sadarbību humanitārajos jautājumos, tostarp kultūras jomā un sociālajos jautājumos.

"Es gribētu cerēt, ka arī šī tikšanās kalpos kā papildu stimuls un iedvesma koru kustības attīstībai un stiprinās mūsu valstu sadarbību," teica Dombrovskis, atsaucoties uz faktu, ka Krievijas viceministre Latvijā viesojas, lai apmeklētu arī Dziesmu un Deju svētku pasākumus.

Arī Golodeca sacīja, ka saruna pamatā skārusi sadarbību humanitārajā jomā. "Konkrētu programmu izveidošana izglītībā un tūrismā varētu sadarbību pacelt citā līmenī," bilda Krievijas vicepremjere.

"Šobrīd ir milzīga interese no Krievijas Federācijas puses par Latvijas Republiku - tā ir iemīļota atpūtas un kultūras pasākumu apmeklēšanas vieta. Mēs redzam tādu pašu interesi no Latvijas pilsoņu puses, jo šobrīd interese par Maskavu, Sanktpēterburgu un daudziem citiem kultūras un tūristu maršrutiem ir ļoti liela," teica Golodeca.

Arī Latvijas premjers sacīja, ka tūristu skaits no Krievijas Latvijā pieaug, pērn sasniedzot pat 30% kāpumu. "Domāju, ka ir potenciāls tālākai attīstībai. Tie ir jautājumi par vīzu režīma atvieglojumiem, kas risināmi Eiropas Savienības līmenī. Tāpat arī praktiski jautājumi," teica Dombrovskis, norādot, ka Latvija uz savu pārstāvniecību Krievijā nosūtījusi papildu darbiniekus, lai tiem Krievijas pilsoņiem, kuri vēlas apmeklēt Latviju, tāda iespēja būtu.

Dombrovskis norādīja, ka sadarbība humanitārajā jomā tiks stiprināta arī Latvijas un Krievijas starpvaldību komisijas darbā un detalizētāk par šiem jautājumiem spriedīs komisijas attiecīgā darba grupa. Jau šī mēneša beigās notiks komisijas ekonomiskās darba grupas sanāksme, kurā tiks spriests par ekonomiku. "Mēs tāpat ceram, ka šogad izdosies kopumā noorganizēt starpvaldību komisijas sēdi," bilda Latvijas premjers, atzīstot, ka vienošanās par konkrētu sēdes norises datumu vēl aizvien nav panākta.

Jau ziņots, ka vizītē Latvijā ieradusies Krievijas vicepremjere.

LETA