Raksts no Puaro.lv

Piektdiena, 8. jūnijs (2012) 12:58

Pozitīvi aizvadīts pirmais Latvijas Tautas Bumbas Festivāls

2. jūnijā kinopilsētā Cinevilla norisinājās pirmais Tautas Bumbas Festivāls Latvijas vēsturē. Neraugoties uz skarbajiem laika apstākļiem, tautas bumbas turnīrā piedalījās vairāk nekā piecdesmit komandas, kuras cīnījās par galveno balvu LVL 1000. Kā atzina vairāki turnīra dalībnieki, dubļi un lietus nespēja mazināt prieku un azartu, ko sniedza tautas bumba. No dubļiem nenobijās pat meitenes un drosmīgi gan meta, gan lēca, kā arī izvairījās. Turklāt kopā tika sasniegts unikāls Latvijas rekords tautas bumbā.

Ņemot vērā lielo komandu skaitu, sākumā norisinājās vairākas spēles apakšgrupās. Dienas gaitā turnīra dalībniekiem bija ne tikai jāsacenšas savā starpā, bet arī jāmērojas spēkiem ar lietu, krusu un īstiem dubļu pārbaudījumiem spēles laikā. Tikai tuvojoties vakaram bija skaidrs, ka par godalgotajām pirmajām trīs vietām cīnīsies komandas - Latvijas Dzelzceļš, Ozoli, Ūdensrozes un Jānim 30. Sīvā cīņā trešo vietu ieguva neatlaidīgā Latvijas Dzelzceļa komanda, kura izcēlās ar uzticamiem līdzjutējiem. Finālā pretī viena otrai stājās komandas Ozoli un Jānim 30. Spēle bija spraiga, bet šoreiz veiklāki izrādījās Ozoli, kas guva vēsturisku uzvaru pirmajā Tautas Bumbas Festivālā un saņēma galveno balvu LVL 1000.


Festivālā tika uzstādīts arī unikāls rekords, neskatoties uz lietu, krusu un lielo vēju. Vairāk nekā 160 cilvēki dienas vidū kopā ar Tukuma pilsētas kultūras nama pūtēju orķestri devās svinīgā gājienā, lai kopīgi sasniegtu Latvijas rekordu - spēlējot tautas bumbu ar vislielāko līdz šim publiski zināmo spēlētāju skaitu vienā spēlē. Šoreiz svarīga nebija uzvara, bet gan paša rekorda uzstādīšana un gandarījums par piedalīšanos nozīmīgajā notikumā.

Paralēli tautas bumbas turnīram apmeklētāji un dalībnieki atcerējās bērnu dienu mīļākās spēles „Sētas spēļu” zonā. Turnīra starplaikos uz Kanāls 2 skatuves uzstājās OKartes skatuves grupa 4vēji, Čehols, grupa Mango un Double Faced Eels, kuri uzmundrināja spēlētājus un līdzjutējus. Nenogurstoši spēles komentēja, dalībniekus intervēja un stafetes rīkoja Tautas Bumbas Festivāla spilgtais vadītājs - aktieris Gints Andžāns, kurš ar sportisko noskaņojumu spēja aizraut ikvienu.


Kopumā pirmais Tautas Bumbas Festivāls aizritēja pozitīvā atmosfērā. Dalībnieki ar prieku atcerējās vecās labās tautas bumbas noteikumus un spēlēja draudzīgi. Vīri bija džentelmeņi un meitenes asaras nelēja. Tapa redzams, ka tautas bumba patiešām spēj vienot un  aizraut. Tieši tādēļ, jau nākamgad organizatori cer, ka Tautas Bumbas Festivāls pulcēs vēl lielāku skaitu turnīra dalībnieku un apmeklētāju.