Raksts no Puaro.lv

25. novembris (2014) 14:28

Pirmo reizi Latvijas modes zīmolus demonstrē Gruzijā

Šodien, 25.novembrī, Tbilisi (Gruzijā), pirmo reizi kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas, notiks Latvijas vadošo modes zīmolu skates.  Tās tiek organizētas Tbilisi Latvijas dienu “Taste Latvia 2014” ietvaros. 

Ar šo pasākumu Latvija vēlas iepazītināt Gruzijas auditoriju ar Latvijas modes dizaineru sniegumu un likt stabilus pamatus abu valstu ciešākai sadarbībai modes un dizaina jomā.Latvijas modes skates “Taste Latvia” notiks Joseba Gribašvili Tbilisi Vēstures muzejā.  Tajās savas jaunākās kolekcijas izrādīs tādi Latvijas vadošie un mīlētie modes zīmoli kā “Natalija Jansone”, “Keita”, "Cinnamons Atelier", "One Wolf", "Red Salt", strauju popularitāti iegūstošais jaunais zīmols “NINA”, kā arī eksporta tirgus iekarojošais bērnu modes zīmols "Aristocrat Kids".

“Mēs esam patiesi priecīgi par Latvijas modes zīmoliem doto iespēju izrādīt savas jaunākās kolekcijas Tbilisi. Tā zīmoliem ir laba iespēja patetestēt šo maz apgūto tirgu, kuram ir attīstības potenciāls. Organizēšanas porcesā izjūtam draudzīgu un siltu attieksmi no gruzīnu puses, un patiesu interesi par zīmolu darinājumiem, tāpēc ceram, ka šodienas modes skate būs pozitīvs pavērsiens savstarpējai sadarbībai”, teic Latvijas Modes palātas vadītāja Dita Danosa.Latvijas modes zīmolu kopīgā iezīme ir tīras stila līnijas, silueta izcelšana un spēle ar klasiku, to papildinot ar detaļu akcentiem piegriezumā vai apdarē vai negaidītiem audumu salikumiem.  Tiek lietoti dabīgi materiāli un ļoti kvalitatīva, faktiski individuāla katra apģērba izstrāde.  Tiem piemīt dizaina individualitāte, kvalitāte un valkāšanas ērtums.

Latvijas modes skašu “Taste Latvia” organizators ir Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra sadarbībā ar biedrību “Latvijas modes palāta” un LR Vēstniecību Gruzijā.  Latvijas Modes palāta pastāv kopš 2010.gada apvieno modes dizainerus, mācībspēkus, ražotājus un citas modes attīstībā ieinteresētās personas. Modes palātas mērķis ir attīstīt modes platformu Latvijā un organizēt pasākumus, kas sniedz iespēju Latvijas modes dizaineriem un zīmoliem piedāvāt jaunās kolekcijas klientu segmentam vietējā un starptautiskā mērogā, kā arī veicināt Latvijas modes patēriņa pieaugumu sabiedrībā.