Raksts no Puaro.lv

Svētdiena, 8. aprīlis (2012) 10:31

Pēdējais statistiskais lūsis medību sezonā palicis dzīvs

Marta beigās noslēgtajā lūšu medību sezonā nomedīti 149 lūši no 150 lūšu limita, pastāstīja Valsts meža dienesta (VMD) Medību daļas vadītājs Jānis Ozoliņš.

Tas nozīmē, ka pēdējais statistiskais lūsis limita sasniegšanai palicis dzīvs, taču Ozoliņš norāda, ka sezonas laikā pāris lūši sabraukti, līdz ar to, kaut arī nesaistīti, tomēr limits nedaudz pārsniegts.

Patlaban turpinoties mežacūku medības, kurām nav laika ierobežojumu, tomēr lielas nepieciešamības tās medīt neesot, jo dzīvnieki nenodara postījumu lauksaimniekiem. Turklāt tieši pašlaik mežacūkām dzimstot sivēni, tādēļ mednieki atturoties no medībām.

Aktīvāk tiekot medīti bebri, bet tas neesot saistīts ar izklaidi, bet gan postījumu novēršanu, zemju īpašniekiem vienojoties ar medību kolektīviem. Bebrus atļauts medīt līdz aprīļa beigām.

Tāpat bez ierobežojumiem patlaban iespējams medīt lapsas, Amerikas ūdeles un jenotsuņus. No 20.aprīļa teorētiski būtu jāsākas medņu medību sezonai, taču pārkāpumu procedūras dēļ, ko ierosinājusi Eiropas Savienība, atļaujas medņu medībām netiks izsniegtas.

LETA