Raksts no Puaro.lv

14. novembris (2012) 11:17

Patriotiskā atmosfēra nosvinēta ģenerāļa Krēsliņa grāmatas atvēršana FOTO

Roberts Vidzidskis, Puaro.lv

Savas atmiņas par Latvijas Nacionālo Bruņoto spēku izveidi un attīstību atjaunotās Brīvvalsts laikā grāmatā “Gods Kalpot Latvijai” ir apkopojis viens no Latvijas armijas ģenerāļiem Kārlis Krēsliņš. Otrdienas pēcpusdienā Vecrīgas sirdī pulcējās virkne ar aizsardzības jomu Latvijā saistītu personu, lai sveiktu autoru un piedalītos grāmatas atvēršanas svinībās.

FOTOREPORTĀŽA.Grāmatā “Gods Kalpot Latvijai” ir apkopotas ģenerāļa Kārļa Krēsliņa atmiņas par Latvijas Nacionālo Bruņoto spēku izveidi un attīstību no 1991.gada līdz pat mūsdienām, pievēršot atsevišķu uzmanību Bruņoto spēku sagatavošanai dalībai NATO, to transformācijai un visas aizsardzības sistēmas restrukturizācijai. Grāmatas ievadā ir lasāms arī paša ģenerāļa dzīvesstāsts un ceļš līdz militārās karjeras virsotnēm - Kārlis Krēsliņš ilgus gadus bija Nacionālās Aizsardzības akadēmijas prorektors, bet šobrīd ir Saeimas deputāts.  Savukārt laikā, kad Latvija stājās NATO (2000.-2004.), Krēsliņš bija Nacionālo Bruņoto spēku Apvienotā štāba priekšnieks. Grāmatas ievadvārdus ir sarakstījis pirmais NBS komandieris, pulkvedis Juris Dalbiņš .


Uz grāmatas atvēršanas pasākumu pulcējās ievērojams skaits Latvijas Ģenerāļu kluba biedru, kā arī ar aizsardzības jomu saistītas bijušās un tagadējās augstākās valsts amatpersonas. Patriotisko atmosfēru papildināja arī muzikāli priekšnesumi, par kuriem parūpējās dziedātājs Dons un Ginta Krievkalne.