Raksts no Puaro.lv

Pirmdiena, 16. jūlijs (2012) 17:57

Par Poļitkovskas slepkavības organizēšanu apsūdzēts milicijas pulkvedis

Flickr.com

Par pazīstamās Krievijas žurnālistes un Kremļa kritiķes Annas Poļitkovskas slepkavības organizēšanu apsūdzības pirmdien izvirzītas bijušajam Maskavas milicijas pulkvedim Dmitrijam Pavļučenkovam.

Vienlaikus Izmeklēšanas komiteja brīdina, ka tai joprojām nav izdevies noskaidrot, kurš pasūtīja žurnālistes slepkavību.

Izmeklēšanas komiteja šobrīd uzskata, ka Pavļučenkovs bija saistīts ar Poļitkovskas slepkavības organizēšanu un palīdzēja vairāku mēnešu garumā viņu izsekot.

Pavļučenkovs tika arestēts pagājušā gada 23 augustā un savu vainu noliedz.

"Pavļučenkovs noskaidroja upura dzīvesvietu, ceļu, pa kuru viņa dodas mājup, un šo informāciju nodeva citiem organizētā noziedznieku grupējuma biedriem," teikts komitejas izplatītajā paziņojumā. "Turklāt viņš ieguva ieroci un munīciju, kas vēlāk tika izmantoti slepkavībā."

Izmeklētāji uzskata, ka Pavļučenkovs strādāja čečenu kriminālās pasaules "autoritātei" Lomali Gajtukajevam, kurš šobrīd izcieš 12 gadu cietumsodu par uzņēmēja slepkavības mēģinājumu.

2009.gadā notikušajā tiesas prāvā Pavļučenkovs tika nopratināts kā liecinieks. Taču apsūdzētie toreiz tika attaisnoti pierādījumu trūkuma dēļ. Augstākā tiesa attaisnojošo spriedumu atcēla un uzdeva sākt jaunu izmeklēšanu.

Poļitkovska, kas bija pazīstama toreizējā Krievijas prezidenta Vladimira Putina kritiķe, tika nošauta 2006.gada 7.oktobrī savas mājas kāpņu telpā.

LETA AFP