Raksts no Puaro.lv

4. augusts (2012) 11:09

Optikas eksperts: Latvijas optikas tirgus nav konservatīvs

Latvijas optikas tirgus nav konservatīvs, stāstīja optikas preču vairumtirdzniecības un briļļu lēcu ražotāja SIA "Liko-R" vadītājs Linards Kovaļevskis.

Viņš sacīja, ka konservatīvisms nozīmētu tieksmi saglabāt visu esošo, neuzticēšanos un pretošanos visam jaunajam. Taču optikas tirgū Latvijā ir nopērkami visi jaunākie produkti, kas parādās nozarē pasaulē, gan jaunākās briļļu ietvaru un saulesbriļļu kolekcijas, gan jaunāko materiālu kontaktlēcas no pasaules lielākajiem ražotājiem, kā arī jaunākie briļļu lēcu materiāli.

Iespējams, ka konservatīvismu var attiecināt uz briļļu tirdzniecību internetā, jo Latvijā šāda veida pakalpojuma vēl pagaidām nav, ir tikai kontaktlēcu tirgotāji, atzīmēja Kovaļevskis.

Viņš pieļāva, ka šajā jomā Latvijas tirgus dalībnieki vēl nesaskata biznesa perspektīvu, jo lielākā optikas veikalu klientu daļa ir cilvēki pēc 45 gadu vecuma un interneta lietotāju skaits šajā vecuma grupā pagaidām Latvijā ir neliels. Turklāt klientam ir ļoti svarīgs klātbūtnes moments, jo redze ir jāpārbauda speciālista kabinetā.

Runājot par optikas tirgu kopumā, Kovaļevskis atzina, ka tas ir stabils un bez lielām svārstībām. Pasaulē cilvēku skaits, kuri izvēlas koriģēt redzi, pastāvīgi palielinās, jo vēl ir pietiekami daudz cilvēku, kas to nedara nezināšanas vai kādu citu iemeslu dēļ, kuri plašākas informācijas pieejamības rezultātā nonāks pie lēmuma risināt savu problēmu, tādējādi gala patērētāju skaits optikas nozarē pieaugs arī Latvijā.

Savukārt, runājot par optikas pakalpojumu kvalitāti, Kovaļevskis vēstīja, ka Latvijas optikas veikalos piedāvātie pakalpojumi ir Eiropas lielāko valstu līmenī. Tikai atšķirība ir tā, ka cenas optikas produktiem - briļļu lēcām un kontaktlēcām - Latvijas veikalos ir zemākas nekā attīstītākajās Eiropas valstīs.

Tāpēc arī Eiropā strādājošie Latvijas piederīgie, kuri ierodas Latvijā pavadīt brīvdienas, regulāri apmeklē optikas veikalus un iegādājas brilles un kontaktlēcas. "Tā tas ir ne tikai Latvijā, bet arī Lietuvā, un to mēs kā briļļu lēcu ražotāji arī izjūtam, jo šajos periodos krasi palielinās pasūtījumu skaits arī ražošanā," sacīja Kovaļevskis.

SIA "Liko-R" dibināta 1993.gadā. Uzņēmums darbojas optikas preču nozarē, ražo briļļu lēcas un nodarbojas ar optikas preču vairumtirdzniecību. Sākotnēji uzņēmuma galvenais darbības virziens bija Itālijas firmas "Luxottica Group" ražoto briļļu ietvaru un saulesbriļļu kolekciju izplatīšana Baltijā. 2005.gadā "Liko-R", turpinot uzņēmuma darbību, attīstīja pasūtāmo briļļu lēcu ražošanu.
SIA "Liko-R" nodarbina 11 cilvēkus. Uzņēmuma īpašnieks ir Kovaļevskis.

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, "Liko-R" apgrozījums 2010.gadā bija 526 506 lati, savukārt 2011.gadā apgrozījums bija 570 552 lati. 2011.gadā uzņēmums strādāja ar 36 805 latu zaudējumiem, 2010.gadā uzņēmuma zaudējumi bija 18 389 lati. SIA "Liko-R" pamatkapitāls ir 71 000 latu.

Nozare.lv