Raksts no Puaro.lv

1. oktobris (2012) 13:31

Noskaidroti visi Dziedošo ģimeņu dalībnieki

30.septembra vakarā, LNT tiešraidē notika pozitīvām emocijām bagāts dziedāšanas svētku Dziedošās ģimenes otrais pusfināls – tajā tika noskaidrotas vēl 5 svētku dalībnieces, kuras uzsāks dalību Lielajos dziedāšanas svētkos Dziedošās ģimenes un 10 nedēļu garumā sacentīsies par gada skanīgākās ģimenes titulu! Tagad viss sāksies pa īstam, jo jau trešajā raidījumā 10 ģimenes, kuras izturējušas abus pusfinālus, sagaida īpašs uzdevums - jādzied tautā mīlētā komponista Imanta Kalniņa sarežģītās un vienlaikus emocionāli bagātās dziesmas.

Vakar LNT tiešraidē, valdot pozitīvai atmosfērai, norisinājās dziedāšanas svētku Dziedošās ģimenes otrais pusfināls ar vadītājiem brāļiem Jāni un Ati Auzāniem priekšgalā. Otrajā pusfinālā varējāt dzirdēt skanīgas latviešu dziesmas, sajust patiesas emocijas un izbaudīt burvīgus priekšnesumus, kurus vertēja gan skatītāji, gan žūrija - LNT projektu Labestības diena un Eņģeļi par Latviju vadītāja un veidotāja, aktrise Katrīne Pasternaka, komponists un pianists Mārtiņš Brauns un trīs bērnu mamma un stila eksperte Gundega Skudriņa.

Otro pusfinālu atklāja un finālā iekļuva ar labām vokālām dotībām apveltītā Pavlovsku ģimene no Rēzeknes. Izskatīgās latgalietes, skaisti tērpušās, viegli un emocionāli, izpildīja dziesmu Dziedi Jel. Tāpat ar profesionālo dziedājumu otrajā pusfinālā pārsteidza arī Baumaņu ģimene no Aizkraukles, kura tērpusies tautastērpā izpildīja dziesmu Sasala jūriņa un sava priekšnesuma laikā demonstrēja dažādu instrumentu spēli un tautas deju. Kopīgā dziesmā bija vienojusies ar senām latviešu tradīcijām apveltītā Raģeļu – Zepu ģimene no Varakļāniem, kura ikvienu uzrunāja ar dziesmu Najej, Najej. Savukārt kuplā Bitenieku ģimene uz skatuves kāpa un izpildīja dziesmu Mēs ar kumeļu desmit cilvēku sastāvā. Un visbeidzot, finālā iekļuva arī mīļuma un sirsnīguma apveltītā Piparu ģimene – māte, meita un 84 gadus vecā omīte uz skatuves kopā izpildīja dziesmu Lakstīgala.

Jau šo svētdien sāksies Lielie Latvijas dziedāšanas svētki Dziedošās ģimenes. Tajos dalību uzsāks 10 sirsnīgas ģimenes, kuras abos dziedāšanas svētku pusfinālos ieguva vislielāko žūrijas un skatītāju balsojumu. No pirmā pusfināla dziedāšanas svētkos Dziedošās ģimenes iekļuva Vīgupu ģimene no Bauskas, Smildzēju ģimene no Talsiem, Laicānu ģimene no Balviem, Noviku ģimene no Lubānas novada un Tihovsku ģimene no Ludzas. Savukārt no otrā pusfināla tika izvirzītas sekojošas ģimenes: Pavlovsku ģimene no Rēzeknes, Baumaņu ģimene no Aizkraukles, Raģelu – Zepu ģimene no  Varakļāniem, Bitenieku ģimene no Daugavpils novada Kalupes, Piparu ģimene no Rīgas.

Trešajā raidījumā varēsiet sekot līdzi, kā tiks uzsākta lielā spēle par 2012.gada skanīgākās ģimenes titulu. Šajā reizē ģimenēm būs īpašs uzdevums – jādzied tautā mīlētā komponista Imanta Kalniņa sarežģītās un vienlaikus emocionāli bagātās dziesmas. Bet papildus uztraukumu ģimenēm noteikti sagādās fakts, ka viņu izpildījumu tiešraidē vēros un komentēs arī pats melodiju meistars - komponists Imants Kalniņš. Pēc žūrijas un skatītāju balsu kopvērtējuma dziedāšanas svētkus diemžēl būs jāpamet ģimenei, kura kopvērtējumā būs saņēmusi viszemāko vērtējumu, tāpēc jūtiet līdzi ģimeņu sirsnīgajiem priekšnesumiem un atbalstiet savus novadniekus, lai arī turpmāk tieši viņi turpinātu priecēt mūs visus skanīgajos dziedāšanas svētkos.