Raksts no Puaro.lv

24. oktobris (2014) 21:20

No amata nolēmis aiziet Drošības policijas priekšnieks Reiniks

Ilggadējais Drošības policijas priekšnieks Jānis Reiniks paziņojis, ka personīgu apsvērumu dēļ nolēmis ar šī gada 7.novembri doties izdienas pensijā.

Reiniks dienestu Drošības policijā sāka 1995.gada 16.oktobrī Drošības policijas priekšnieka vietnieka amatā. Pēdējos 15 gadus viņš pildīja Drošības policijas priekšnieka amata pienākumus.

Dienesta laikā Reiniks ir saņēmis daudzus apbalvojumus par sevišķiem nopelniem valsts drošības, neatkarības un likumības nostiprināšanā, Drošības policijas veidošanā un attīstībā, profesionalitāti un sasniegtajiem darba rezultātiem - II šķiras Triju Zvaigžņu ordeni un   I šķiras Viestura ordeni, kā arī Ministru kabineta Atzinības rakstus, Iekšlietu ministrijas I pakāpes Goda zīmi un citus apbalvojumus, kā arī vairākus apbalvojumus no ārvalstu partneru dienestiem.

"Lēmumu par atvaļināšanos no dienesta pieņēmu pēc ilgām pārdomām. Jau pēc dažiem mēnešiem sāksies Latvijas prezidentūra Eiropas Savienības Padomē, savukārt Ukrainas konflikts ir aktualizējis jaunus drošības izaicinājumus, kas nenoliedzami ietekmē arī Drošības policijas darbu. Tomēr esmu pārliecināts, ka starp Drošības policijas amatpersonām ir kompetenti speciālisti, kuri vairākkārt ir apliecinājuši savu profesionalitāti un zināšanas, novēršot draudus nacionālajai un starptautiskajai drošībai, un ir gatavi vadīt Drošības policijas darbu," norādījis Reiniks.

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis Reinika iesniegumu ir saņēmis un respektējis viņa lēmumu aiziet izdienas pensijā šā gada 7. novembrī. "15 gadus vadīt Drošības policiju ir bijis izaicinājums, kas prasījis lielu pašatdevi. Vēlos pateikties Reinika kungam par ieguldījumu nacionālās drošības stiprināšanā un Drošības policijas vadīšanā," paudis ministrs.

Kozlovskis akcentējis, ka nākamajam Drošības policijas vadītājam priekšā būs lieli izaicinājumi gan saistībā ar jauno ģeopolitisko situāciju, kas aktualizē jaunus drošības riskus, gan ar tuvojošos Latvijas prezidentūru Eiropas Savienības Padomē.

"Drošības iestādes vadītājam jābūt politiski neitrālām cilvēkam, kam ir stratēģisks redzējums par Drošības policijas tālāku attīstību. Vadītājam jābūt autoritātei sadarbības partneriem citās valstīs ar kura profesionalitāti un kompetenci tie var rēķināties. Tāpēc ļoti svarīga ir pieredze un izpratne par valsts drošības iestāžu darbu," norāda Kozlovskis.

Jauno DP priekšnieku izvēlēsies iekšlietu ministrs. DP priekšnieku amatā apstiprina Ministru kabinets.