Raksts no Puaro.lv

Piektdiena, 9. maijs (2014) 10:18

Netipisks vasaras modes kliedziens – zeķes sandalēs

Flickr.com

Kā gan atbaidošākā vīriešu apģērba lieta varēja kļūt par jaunāko modes kliedzienu?

Var pavisam droši apgalvot, ka mode ieiet aizliegtajā teritorijā. Tas, kas agrāk šķita pašsaprotami, tagad, šķiet, vairs nav tik būtisks. Tas satricina modes pasaules pašus pamatus. Saturieties: modē nāk zeķes sandalēs.

Varat nosodoši grozīt galvu, taču arvien vairāk tiek iegūti pierādījumi, ka šis modes elements kļūst aizvien populārāks. Debenham veikalu tīkls nesen paziņoja, ka par 68% ir pieaugusi zeķu un sandaļu tirdzniecība, taču nav zināms, vai tās tiek pirktas nēsāšanai kopā. Pavisam nesen aktieris Brūss Viliss pārņēma stafeti no Deivida Bekhema, parādoties publikā zeķēs un sandalēs. Protams, 59 gadus vecais Viliss nav modes etalons, kam obligāti jāseko. Taču pēc tādu sieviešu kā Ritas Oras, Mērijas Keitas un Ešlijas Olsenu un Elijas Feningas iznāciena šādā kombinācijā, tas ir tikai laika jautājums, kad to sāks darīt puiši.

Zeķes un sandales bija Prada un Louis Vuitton modes šovos iepriekšējos gados, un šogad šo stafeti ir pārņēmis Parīzes modes zīmos Carven, kura vadītājs Gvillems Anrī piedāvā smalkas sandales metāliski zilā krāsā ar zīmējumu un neitrālas krāsas zeķes. Protams, ne viss, kas tiek parādīts modes šovos, atrod savu ceļu ikdienā, taču, šķiet, sandales un zeķes ir tiešā ceļā uz to.

Sandales apvienojumā ar zeķēm nekad nav bijis populārs modes elements. Kāpēc tagad tas mainās? Varbūt tā ir hipsteru modes galējā robeža, kas ielauzusies ikvienā modes noteikumu grāmatā – ģeogrāfijas skolotāja mode, havajiešu krekli – viss pēkšņi tiek valkāts ar milzīgu pašpārliecinātību. Varbūt tas ir pēdējais tabu, kas vairs nav tabu. Atsevišķos hipsteru blogos tiek rakstīts, ka šis modes elements pamazām kļūst par ikdienu. Tajā ir iesaistījies pat mega zīmols Adidas (aplūkojiet viņu Facebook lapu, ja tam neticat).

Taču vai ir kādi noteikumi, pēc kuriem vadīties, ja vēlaties izmēģināt šo modi? Vispiemērotākais vecums tam ir 20 – 25 gadi. Vismaz šajā vecumā var piedot šos izlēcienus, vainojot tajā jaunības maksimālismu. Ja tas tiek vilkts apvienojumā ar šortiem, ķermeni ieteicams nedaudz iesauļot, jo baltas zeķes ar baltām kājām izskatās atbaidoši. Izvairieties no bēšiem vai haki krāsas šortiem, kas beidzas zem ceļa, jo citādi izskatīsities pēc vidusskolas nūģa. Smalkas zeķes un stilīgas sandales (ne tās ar līplenti, kas izskatās kā speciālie ortopēdiskie apavi) var padarīt šo elementu modīgāku.

Šeit mēs jūs pametam un novēlam veiksmi šajā eksperimentā!