Raksts no Puaro.lv

22. novembris (2012) 13:32

Nedēļas nogalē visā pasaulē plānoti protesti pret vaļu medībām Japānā

Lai protestētu pret Japānas ikgadējām vaļu un delfīnu medībām, medību pretinieki nedēļas nogalē plāno rīkot demonstrācijas Tokijā un astoņās citās pilsētās visā pasaulē, ceturtdien paziņojuši aktīvisti.

Demonstranti aicinās apturēt valsts sponsorēto medību misiju Dienvidu okeānā, kam jāsākas tuvāko nedēļu laikā, kā arī protestēs pret delfīnu sagūstīšanu un nogalināšanu Taidzi.

Paralēli protestiem Tokijā sestdien demonstrācijas plānotas arī Kanberā, Londonā, Losandželosā, Maiami, Milānā, Sanpaulu, Vankūverā un vienā no Teksasas pilsētām, informēja aktīvisti.

"Mēs nedomājam, ka vaļu un delfīnu medības Japānā ir nepieciešamas," norādīja aktīvistu grupas pārstāvis, vienlaikus piebilstos, ka viņi nevēršas pret iedzimto tautu tiesībām medīt jūras zīdītājus.

Sevišķi savvaļas delfīnu medīšana, lai nosūtītu tos uz akvārijiem, ir ētiski sarežģīs jautājums, atzīmēja aktīvistu pārstāvis.

Taidzi pasaules uzmanības lokā nonāca pēc tam, kad 2010.gadā prestižā ASV Kinoakadēmijas balva "Oskars" par labāko dokumentālo pilnmetrāžas filmu tika piešķirta kinolentei "The Cove", kas vēsta par ikgadējām delfīnu medībām šajā Japānas rietumu pilsētā.

Aptuveni 2000 delfīnu tika iedzīti līcī. Daži desmiti tika izvēlēti pārdošanai akvārijiem, bet pārēji noslepkavoti.

Delfīnu medības parasti ilgs vairākus mēnešus.

Izmantojot izņēmumu 1986.gadā noteiktajā moratorijā, Japāna ik gadu nogalina arī simtiem vaļu.

Starptautiskā Vaļu medību komisija 1986.gadā noteica vaļu komerciālo medību aizliegumu, bet atļāva vaļu nogalināšanu zinātniski pētniecisku pasākumu ietvaros. Atsaucoties uz šo punktu, Japāna turpina medīt vaļus Antarktīdas piekrastes ūdeņos, nemaz neslēpjot faktu, ka gaļa tālāk nonāk veikalos un restorānos.

Arī šogad medību flotes misija oficiāli noformēta kā zinātniskā izpēte. Japānas valdības Starptautiskajai vaļu medību komisijai iesniegtais plāns liecina, ka flote šajā sezonā nomedīs aptuveni 900 vaļus.

LETA AFP