Raksts no Puaro.lv

Otrdiena, 7. aprīlis (2015) 08:14

Nē, šīs nav ainiņas no šausmu filmas. Tie ir skaistumkopšanas aparāti

Skaistums prasa upurus. Šī teiciena jēga kļūst skaidra, kad uzzini, ko ar sievietēm darīja pagājušā gadsimta skaistumkopšanas kabinetā.

Lūk, četrpadsmit aparāti dažādu kosmētisku procedūru veikšanai, kurus uzlūkojot ir grūti noticēt, ka tie nav moku rīki, bet gan skaistumkopšanas ierīces. 

1. Vasarraibumu sasaldēšanaNē, šī nav ainiņa no šausmu filmas. Tāda ietaise kādreiz tika izmantota, lai ar oglekļskābo gāzi „sasaldētu” vasarraibumus. Klientes acis un nāsis aizsargāja ar hermētiskiem „korķiem”, bet elpot procedūras laikā vajadzēja ar speciālas caurules palīdzību.


2. Gigantisks fēnsŠādi milzīgi matu žāvēšanas fēni tika izmantoti 1920.-tajos gados.


3. Matu ruļļiŠo ilgviļņu „mašīnu” lietoja Vācijā 1920.-gadu beigās. Mūsdienās tā šķiet līdzīga kāda traka zinātnieka smadzeņu eksperimentu uzpariktei.  


4. Aparāts make-up korekcijaiSkaistumkopšanas industrijas novatora, leģendārā zīmola Max Factor radīta ierīce, kas tika izmantota ātrai make-up korekcijai.


5. Sildoša sejas maska1940.gadā tika izgudrota elektriska maska, kas sildīja sejas ādu, lai stimulētu asinsriti un āda izskatītos jaunāka. Taisnību sakot, bija arī kāds negatīvs faktors  — bērniem bija līdz nāvei bail no tā, kā izskatās viņu māmiņas procedūras laikā.


6. Tievēšanas krēsls1940.-tajos gados bija populāri tievēšanas saloni. Katrā no tiem tika pielietota cita metode liekā svara zaudēšanai. Viena no tādām bija speciāls krēsls, kurš masēja klienta kājas ar metāliskiem ruļļiem.


7. Helēnas Rubinšteinas maskasHelēna Rubinšteina bija kosmetoloģijas salonu tīkla īpašniece, kas padarīja viņu par tā laika vienu no bagātākajām sievietēm pasaulē. Šīs atbaidošās maskas bija viņas izgudrojums un tika izmantotas kosmētisko procedūru veikšanas laikā.


8. Apmetnis, kas pasargā no saules stariemAizsargkrēms pret saules staru kaitīgi ietekmi tika izgudrots tikai 1940.-gadu vidū un sievietes, kurām patika uzturēties pludmalē, bet vēlējās pasargāt savu ādu no saules kaitīgās ietekmes, bija spiestas nēsāt šādu „spoka Kaspera” apmetni, kurā bija iestrādātas saulesbrilles.


9. GorgonaPagājušā gadsimta 30.-tajos un 40.-tajos gados  bija modē mirdzošas lokas.  Lai tiktu pie tādas galvas rotas, sievietes stundām ilgi sēdēja, ievietojušas matus šādā „gorgonas mašīnā”. Interesanti, ka daudzās frizētavās Japānā un Korejā arī vēl mūsdienās izmanto šādu tehniku.


10. Citrona maskaVēl pavisam nesenā pagātnē daudzos kosmetoloģijas kabinetos bija populāras sejas maskas no citrona. Līdz brīdim, kad atklājās citronu kaitīgā ietekme uz sejas ādau...


11. Stilīgā cepurīteŠis dīvainais hermētiskais agregāts, kurš tika uzmaukts klientei galvā,  bija paredzēts tam, lai padarītu sārtu sejas ādu, pazeminot atmosfēras spiedienu ap galvu.


12. Pumpu sūknisPumpu izspiešana nekad nav bijis sevišķi gudrs pasākums. 1930.-tajos gados tika izgudrota mašīna, kas izzīda pumpas tieši no ādas, padarot seju gludu. Tomēr mašīnas piesūcekņi bija no stikla, tāpēc izsūkšanu bija grūti kontrolēt. 


13. Gumijas maskas sejas liftingam1920.-tajos gados tika izgudrotas gumijas maskas sejas liftingam un ādas defektu novēršanai.


14. Paģiru maskaMax Factor maska ar plastmasas kubiņiem, kuros tika iepildīts ūdens un tad sasaldēts.