Raksts no Puaro.lv

26. septembris (2012) 21:28

"Naši" izsludina atlīdzību par "Pussy Riot" dalībnieču notveršanu

Krievijas prokremliskās jaunatnes kustības "Naši" komisārs Konstantīns Goloskokovs izsludinājis atlīdzību par informāciju, kas palīdzētu notvert vēl brīvībā palikušās pankgrupas "Pussy Riot" sarīkotās "panklūgšanas" dalībnieces, trešdien vēsta ziņu aģentūra "Interfax".

Atlīdzības sākotnējā summa ir 50 000 rubļu (875 lati), vienlaikus Goloskokovs paziņoja, ka internetā tiek uzsākta līdzekļu vākšana ar mērķi palielināt "balvu fondu".

"Galvenā netaisnība šo meiteņu lietā ir tā, ka vienas šī deģenerātu šova dalībnieces sēž, bet citas ir brīvībā. Mums šī netaisnība ir jānovērš un jāpalīdz tiesībsargājošajiem orgāniem atrast pārējās huligānes," norādīja Goloskokovs.

Jau vēstīts, ka šā gada 21.februārī piecas "Pussy Riot" dalībnieces Maskavas Kristus Pestītāja katedrālē sarīkoja "panku lūgšanu" "Dievdzemdētāja, padzen Putinu!".

Akcijas dalībnieces uzskrēja uz paaugstinājuma līdzās baznīcas ikonostasam, kur pārkrustījās, metās ceļos un lēkāja, līdz viņas no turienes aizdzina baznīcas darbinieki.

No Maskavas katedrālē, kā arī citā akcijā, kas tika sarīkota Jelohovas Dieva parādīšanās baznīcā, uzfilmētā videomateriāla un studijā ierakstīta skaņas celiņa tika radīts dziesmas "Dievdzemdētāja, padzen Putinu!" videoklips.

Maskavas tiesa augustā piesprieda trim pankgrupas dalībniecēm - Nadeždai Tolokoņņikovai, Marijai Aļohinai un Jekaterinai Samucevičai - divu gadu cietumsodu, atzīstot apsūdzēto vainu huligānismā, kas motivēts ar reliģisko naidu.

Vēl divas "Pussy Riot" dalībnieces, kuru vārdi publiski netiek atklāti, esot aizbēgušas no Krievijas.

LETA/ Lenta.ru