Raksts no Puaro.lv

Otrdiena, 24. janvāris (2012) 09:03

Mobilais telefons arī sunim

Pasaulē jau šobrīd novērojami interesanti piemēri telefona izmantošanas iespējās. Kā vienu no smieklīgākajiem piemēriem Tele2 tehniskais direktors Ervīns Kampāns min Japānu, kurā ir pieejami speciāli mājdzīvnieku telefoni, kuri stiprinās, piemēram, pie suņa kaklasiksnas un tad saimnieks var sazvanīt savu mīluli, raksta Dienas bizness.

«Ņemot vērā, ka mūsdienās mobilais telefons ir arī pilnvērtīgs dators, tad atminos, ka nesen NASA orbitālajā kosmosa stacijā, izmantojot programmatūru, kas darbojas Google Nexus S telefonos, veica virkni eksperimentu kosmosā. Protams, vislielākā izaugsme ir tā sauktajā M2M (Machine to Machine) risinājumu segmentā, kur mobilo telefonu saziņai neizmanto cilvēki, bet gan iekārtas,» turpināja E. Kampāns.

Izmaiņas lietotāju paradumos noris nepārtraukti. Piemēram, nesen ASV pētniecības kompānija paziņoja, ka mūsdienās mobilais telefons ir kļuvis gluži par līderi, izkonkurējot grāmatu, ar ko cilvēki pavada savu laiku vakaros gultā vai apmeklējot labierīcības, atzīmēja E. Kampāns

No laikraksta "Dienas bizness"