Raksts no Puaro.lv

Pirmdiena, 13. aprīlis (2015) 12:38

Mikijs Rurks: no nāves mani izglāba suņi

Mikija suņus sauc: Lokija, Šokolādīte, Trakā Skaistule, Rubīna Skaistule, Melnīte un Žokļi.

Rurka tēls, kuru viņš izveidojis savas kinoaktiera karjeras laikā un kas parasti ir teju vai saldais ēdiens slavenību dzīves hronikām, šķiet, nekādi neasociējas ar sešu mazu sunīšu saimnieku. Tomēr tie vēl vairāk akcentē aktiera mačo veidolu, kuru neveiksmīgi cenšas atdarināt daudzi stiprā dzimuma pārstāvji.Savulaik Mikijs Rurks atteicās no priekšlikuma prezentēt savu zvaigzni Holivudas slavenību alejā tikai tāpēc, ka viņam neatļāva pie zvaigznes pierakstīt arī suņa Lokijas vārdu.

„Suņi izglāba man dzīvību, - teica aktieris. –Es šeit nebūtu, ja nebijis Lokijas.”
1980.-tajos un deviņdesmito gadu sākumā Mikijam paredzēja tādu pašu Holivudas leģendas slavu, kāda bija  Džeimsam Dīnam, Marlonam Brando un Robertam De Niro. Tomēr viņa karjera sabruka kā kāršu namiņš... Viņa uzvedība kļuva neadekvāta, pat bīstama. Rurkam piedēvēja psihiskas novirzes, kuras vēl vairāk pastiprināja viņa atkarība no apreibinošām vielām. 

Mikijs zaudēja draugus, sievu, savu karjeru.Kādā no izmisuma brīžiem viņš sēdēja istabā uz grīdas ar tablešu kaudzi rokā, vēlēdamies pielikt punktu dzīvei, kas bija kļuvusi par nastu. Bet tad viņš ielūkojās acīs savam čivavas sugas sunītim, kas it kā jautāja: „Un kurš tad rūpēsies par mani? ”

Un Rurka dzīve mainījās. Viņš adoptēja vēl vairākus suņus, tostarp Lokiju. Aktieris dedzīgi iesaistījās dzīvnieku aizsardzības aktivitātēs, un galu galā arī spēja pats sakārtot savu dzīvi, cik nu tas uz iepriekšējās eksistences drupām bija iespējams.No depresijas bezdibeņa viņu izvilka suņi, apgalvo Mikijs Rurks.

Rakstnieks Stenlijs Gorens rakstā par Mikiju Rurku izdevumam Psychology Today sniedzis zinātnisku izskaidrojumu tam, kā dzīvnieki palīdz cilvēkam tikt galā ar stresu un izkļūt no depresijas: 

… cilvēka asinsspiediens pazeminās, sirdspukstu ritms palēninās, elpošana kļūst vienmērīga un atslābst saspringušie muskuļi – tas viss liecina par to, ka stresa līmenis samazinās.”Es vēlos pateikties visiem saviem suņiem, tiem, kuri ir šeit, kā arī tiem, kuri ir jau labākos medību laukos, jo dažreiz brīžos, kad cilvēks paliek viens, viss kas ir – tas ir jūsu suns. Man viņi nozīmē visu”, – atzinies aktieris. 

Mikijs un Lokija bija nešķirami līdz pat sunīša nāves stundai 18 gadu vecumā. 

„Ir nopērkami milzum daudz medikamentu, kas sola atbrīvot cilvēkus no stresa un depresijas. Bet nepatīkamu blakusefektu nav tikai suņiem,” – ir pārliecināts Rurks.