Raksts no Puaro.lv

Svētdiena, 13. maijs (2012) 16:52

Mediju speciālists Artūrs Mednis mammu svētkos sveic ar izklaidēm karuseļos

LETA un Puaro.lv

Ir klāt maija otrā svētdiena, kad visā Latvijā tiek svinēta Mātes diena. Pārdomās par šiem svētkiem un attiecībām ar mammu dalījās jauno tehnoloģiju entuziasts un dīdžejs Artūrs Mednis un mūziķe, radio Capital FM ētera balss Liene Brikouska.

Intervijā portālam Puaro.lv Artūrs Mednis pastāstīja, ka ieplānojis apciemot vecākus un mammu pārsteigt ar kādu paša gatavotu ēdienu. “Ar vecākiem ikdienā neuzturu biežu kontaktu, jo dzīvoju pats savu dzīvi un darba ir daudz. Tomēr pāris reižu gadā viņus apciemoju gan – Ziemassvētkos, Līgo dienā, kā arī viņu jubilejās. Savu mammu katru gadu cenšos pārsteigt citādāk. Protams, dāvinu ziedus, bet cenšos izdarīt arī ko tādu, ko ikdienā parasti nedaru – aizvedu izklaidēties uz karuseļiem vai zoodārzu. Šie svētki man nenozīmē vien atklātnītes nosūtīšanu.”


Liene Brikouska uzskata, ka ģimenes vērtība jātur godā katram cilvēkam: “Ģimene man ir viss. Ja man ir manas mātes un darba devēju atbalsts, tad esmu absolūtā mierā ar sevi un man nekas vairāk nav vajadzīgs. Uzskatu, ka šādai sajūtai būtu jāpiemīt ikvienam, jo, ja mums apkārt nebūtu šo tuvo un dārgo cilvēku, tad nekam nebūtu nozīmes. Ģimenes atbalstu un mīlestību neatsver ne panākumi, ne nauda, ne vara.” Savu mammu Liene svētkos sveikšot ar ziediem un kādu īpašu dāvanu, kas, uzlūkojot veikalu piedāvājumu, iekritīs sirdī.


Mātes dienu visā pasaulē svin dažādos datumos - ceļojot apkārt pasaulei, to iespējams svinēt gandrīz visu gadu. Šī diena ir svētki, kuros tiek godināta māte un viņas pienākumi, kā arī svinēti panākumi un loma sabiedrībā.

Mātes dienas vēsture sākās tālajā 1908. gadā, kad amerikāniete Anna Džervisa no Filadelfijas ierosināja atzīmēt Mātes dienu, tādējādi vēlēdamās piepildīt savas mātes sapni.  Anna rakstīja vēstules valsts institūcijām un sabiedrībā populāriem cilvēkiem ar piedāvājumu vienu dienu gadā veltīt mātes godināšanai. Viņas pūles vainagojās ar panākumiem 1910. gadā, kad Virdžīnijas pavalsts atzina Mātes dienu kā oficiālu svētku dienu, kas atzīmējama maija otrajā svētdienā.

Mūsdienās Mātes diena kļuvusi par vienu no viskomercializētākajiem svētkiem, kuru laikā attiecīgu nozaru uzņēmumi gūst galvu reibinošu peļņu. Ziedu un apsveikuma kartīšu pārdošanas rādītāji šajās dienās ir visaugstākie, visā pasaulē pieaug arī tālsarunu apjomi, bet baznīcas apmeklētāju skaits tikai nedaudz atšķiras no Ziemassvētkos un Lieldienās esošā.