Raksts no Puaro.lv

8. augusts (2012) 12:35

Māris Štrombergs: Izcīnīt medaļu ir daudz vieglāk nekā šo titulu vēlāk aizstāvēt

Šovakar daudzi sporta līdzjutēji (un ne tikai) drudžaini pieplaks pie TV ekrāniem, lai justu līdzi vienam no mūsu izcilākajiem sportistiem, pirmajam Olimpiskajam čempionam BMX riteņbraukšanā Mārim Štrombergam. Intervijā portālam Puaro.lv Māris atklāj, ka pārāk daudz sevi ar domām par sacensībām cenšas nenoslogot.

„Visapkārt par to vien runā. Ja ieslēdz TV vai atver ziņu portālus, tur jau priekšā ziņas no Londonas,”  stāsta sportists. „Sacensībām gatavojies esmu. Visu šo laiku mana ikdiena tika pakārtota treniņiem, kuru galvenais mērķis bija sagatavoties olimpiskajām spēlēm, tāpēc nu atliek vien startēt.”

Māris ir bukmeikeru favorīts, kā arī viena no mūsu valsts lielākajām cerībām cīņā par godalgām. Viņš neslēpj, ka tas rada papildus uztraukumu: „Protams, izjūtu pastiprinātu uzmanību un spiedienu no malas, kam neatņemama sastāvdaļa attiecīgi ir arī lielāks uztraukums. Izcīnīt medaļu vienmēr ir daudz vieglāk nekā šo titulu vēlāk aizstāvēt. Tieši tāpēc es uz to raugos kā vienreizēju iespēju vienkārši būt daļai no šīs olimpiādes.”

Ar BMX Māris sāka aizrauties jau agrā bērnībā: „Manai ģimenei tuvu draugu dēls bija sācis nodarboties ar BMX, tāpēc arī es nolēmu pamēģināt. Tas bija kaut kas pavisam jauns un tobrīd vēl maz zināms. Paralēli tam aizrāvos arī ar kalnu slēpošanu un basketbolu, bet beigās tomēr tieši BMX braukšana izrādījās sirdij vistuvākā.”

Olimpietis neslēpj, ka intensīvo treniņu dēļ, kā jau tas profesionālajā sportā pieklājas, no daudz kā bijis arī jāatsakās: „Tā arī neesmu atradis laiku, lai uzsāktu studijas augstskolā, kaut arī biju jau iestājies. Toreiz bija nepieciešams cītīgi gatavoties Pekinas olimpiskajām spēlēm. Vidusskolā savukārt biju spiests atteikties no visām skolas ballītēm.”

Nav noslēpums, ka jebkurš sportists ir māņticīgs – pat tie, kuri apgalvo, ka tādi neesot. Arī Mārim gadu gaitā iestrādājušies savi pirmsstarta rituāli un viņa uzticību iemantojuši dažādi talismani. Par vienu no tādiem varētu arī nodēvēt viņa izteiksmīgos tetovējumus: „Cenšos ar tiem pārāk neaizrauties, bet gan smalki piedomāt par to, ko un kāpēc taisu. Pirmajā tetovējumā, ko uztaisīju, piemēram, atainota olimpiskās līnijas šķērsošana. Arī pārējie tapuši ar īpašu domu.”

Pirms došanās uz Londonu, Māris labprāt iesaistījās unikālā akcijā, kurā Latvijas olimpieši, sadarbībā ar māksliniekiem, radīja īpašas gleznas par godu olimpiskajām spēlēm. „Es tajā gleznā piepalīdzēju tikai ar luksofora gaismu un to mazo aplīšu izkrāsošanu. No manis tomēr mākslinieks nesanāks!” – secina sportists. „Skolā sev biju iestāstījis, ka kaut cik vēl protu zīmēt, bet kur vairs tie skolas laiki...Viss ir aizmirsies un iemaņas ir pamatīgi ierūsējušas.”


 

Puaro.lv vēl Mārim veiksmīgu startu!