Raksts no Puaro.lv

12. septembris (2012) 11:50

Lopesa pelna filmējoties, Bībers – investējot

Gettyimages.com

Slavenību ienākumi un materiālais stāvoklis, nereti ir viens no mediju apspriestākajiem tematiem, informējot sabiedrību par viņu  jaunākajiem tērpiem vai iegādātajiem ekskluzīvajiem īpašumiem. Tāpat aktuāls ir arī jautājums par bagāto un slaveno patiesajiem ienākumiem vai negaidītajiem bankrotiem. Slavas un peļņas augstumus sasnieguši arī dziedātāji Dženifera Lopesa un Džastins Bībers, tomēr, kā liecina žurnāla „Forbes” veiktie pētījumi, arī viņu finanšu plāni un prognozes mēdz klibot.

Pēc žilbinošas karjeras ar vairāk nekā četrdesmit miljoniem pārdotu kompaktdisku, divdesmit trīs filmām un neskaitāmām „Billboard” un citu topu virsotņu iekarojušām dziesmām, Lopesas karjeru iedragāja neveiksme pēc neveiksmes. Dziedātājas pēdējie divi albumi kopā tika pārdoti tikai 400 000 eksemplāros, kā arī tika slēgtas viņas modes līnijas „Just sweet” un „Sweetface”, paliekot vienīgi smaržu zīmolam „Glow”. Tā rezultātā baumoja, ka Lopesas, kas jau ir pārkāpusi četrdesmit gadu slieksni, karjerai pielikts punkts.


Tomēr pēdējā gada laikā Dženiferai izdevies atgūt ne tikai savu slavu un spožumu, bet arī ienākumus. 2011. gadā viņa tika ierindota žurnāla „People” skaistāko sieviešu topa virsotnē, un pēdējā gada laikā ir parakstījusi līgumus ar „L’Oreal”, „Gillette”, „Fiat” un „TOUS”. Tāpat dziedātāja ir filmējusies trīs filmās un pēc četru gadu pārtraukuma izdevusi kompaktdisku "Love?", kā arī uzsākusi starptautisku turneju ar sešdesmit koncertiem, kas Lopesai varētu nest ienākumus trīspadsmit miljonu apmērā.

Par zvaigznes atgriešanās otro iespēju kļuva populārais šovs „Amerkāņu elks”, kurā viņa tika uzaicināta par žūrijas locekli, tā parādot sevi jaunā gaismā un palielinot reitingus.

Kopš Džastina Bībera debijas pirms trīs gadiem pārdoti jau piecpadsmit miljoni jaunā tīņu elka albumi, un 157 koncertos divdesmit četrās valstīs nopelnīti 150 miljoni dolāru. Viņa biogrāfiskā filma „Never say never” jau pirmajā nedēļā ienesa trīsdesmit miljonu dolāru peļņu, bet koncertfilmas ieraksts – simts miljonus dolāru.

Bībera radītās smaržas „Someday” parādījās 2011. gada jūnijā un pirmajos sešos mēnešos ienesa peļņu sešdesmit miljonu dolāru apmērā.

Iespaidīga ir arī jaunā dziedātāja aktivitāte sociālajos medijos, kas devusi arī iemeslu ierindoties trešajā vietā šī gada simts populārāko slavenību sarakstā. Viņam ir divdesmit viens miljons sekotāju sociālajā tīklā Twitter.com – vairāk sekotāju ir tikai dziedātājas Lady Gaga profilam -, un Bībera dziesma „Baby” ir visvairāk skatītākais video sociālās vietnes YouTube.com vēsturē - 740 miljonu reižu!

Tomēr, neraugoties uz ieguldīto darbu, Bībers liek arī naudai strādāt viņa vietā, un gūstot jaunas zināšanas par finansēm un galvenokārt mācoties no viņa uzņēmējdarbības menedžera Skūtera Brauna, jaunais dziedātājs regulāri investē arī jaunos tehnoloģiju uzņēmumos, nevis, kā vairums slavenību, iegādājas jau pazīstamu kompāniju akcijas.

Komentējot savu finanšu stratēģiju, Bībers izsakās vienkārši: "Es neinvestēju tajā, kas man nepatīk - man konkrētajam produktam ir jātic.”

Zināms, ka Bībers ir ieguldījis ziņojuma apmaiņas platformā Tinychat.com, sociālajā programmā „Stamped”, izklaides kompānijā „Sojo Studios” un mūzikas pakalpojuma kompānijā „Spotify”.