Raksts no Puaro.lv

Trešdiena, 28. maijs (2014) 20:39

Latvijas sieviešu basketbola izlases sportistes devušas rozā startu FOTO

Romualds Vambuts

Gatavojoties Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīram jūnijā, Latvijas sieviešu valstsvienība svētdien, 25.maijā Arēnā Rīga ar rezultātu 73:68 pārbaudes spēlē pieveica Grieķijas izlasi. Pirms Rozā lentītes spēles Latvijas basketbolistes un komandas atbalstītāji piedalījās krūts vēža informatīvās kampaņas sarīkojumā „Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu!”! pie Brīvības pieminekļa. Pēc spēles katram, kurš vēlējās, bija iespēja nofotografēties ar sieviešu izlases spēlētājām.

Latvijas sieviešu basketbola valstsvienības dalībnieces, kā arī Latvijas jaunatnes izlašu un sporta skolu pārstāvji svētdien piedalījās tradicionālajā krūts veselības atbalsta akcijā pie Brīvības pieminekļa un gājienā uz „Arēna Rīga”, kur arī notika Rozā lentītes spēle starp Latvijas un Grieķijas izlasēm.


Kampaņas vēstnese ir  Latvijas sieviešu basketbola valstsvienības dalībniece Ieva Krastiņa: „Šogad mūsu komandai priekšā liels mērķis – veiksmīgi jāstartē Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā. Latvijas izlases līdzdalība cīņā par Eiropas čempionāta medaļām jau kļuvusi par labu tradīciju un tikpat tradicionāla nu jau ir arī mūsu līdzdalība krūts veselības atbalsta akcijā. Šī problēma personīgi skārusi arī manu ģimeni, tāpēc akcijā piedalos ar īpašu attieksmi. Labi, ja mūsu komandas aktivitātes pamudinās mammas, vecmāmiņas, draudzenes doties uz  pārbaudēm, jo laikus atklāta slimība ir veiksmīgi izārstējam. Aicinu sievietes ieklausīties mūsu aicinājumā.”


Nākamo pārbaudi Latvijas komanda aizvadīs piektdien Lietuvas pilsētā Panevēžā, kur sacentīsies ar Ķīnas izlasi. Vēl 4.jūnijā paredzēta spēle ar Lietuvas valstsvienību. Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrs sāksies 8.jūnijā, kad Rīgā viesosies Portugāles izlase.