Raksts no Puaro.lv

5. augusts (2012) 21:27

Latvijas briļļu lēcu ražotājs gatavs piedāvāt elektroniski fokusējošās brilles

Optikas preču vairumtirdzniecības un briļļu lēcu ražotājs SIA "Liko-R" Latvijas optikas tirgum piedāvās pasaulē pirmās elektroniski fokusējošās brilles "EmPower", stāstīja "Liko-R" vadītājs Linards Kovaļevskis.

Viņš sacīja, ka šādu produktu patlaban piedāvā ASV uzņēmums "PixelOptics", kas ir patentējuši šo tehnoloģiju un piedāvā šāda veida brilles ASV tirgū jau no 2011.gada augusta. "EmPower" briļļu lēcās ir iestrādāti šķidrie kristāli.

Kovaļevskis atklāja, ka "Liko-R" ar šo uzņēmumu jau ir nodibinājuši kontaktus. Šī gada pavasarī jau bija plāns piedāvāt šīs briļļu lēcas arī Eiropā, sākot ar Francijas tirgu. Bet patlaban ASV uzņēmumam ir iekavējusies šī produkta ieviešana Eiropā.

"Taču noteikti zinām, ka tad, kad šis produkts nonāks līdz Baltijai, "Liko-R" būs pirmie un vienīgie, kas piedāvās šāda veida brilles Baltijā," sacīja Kovaļevskis.

Viņš arī uzsvēra, ka "Liko-R" laboratorija izvēlēta, jo tā ir piemērota lēcu izgatavošanai, kā arī lēcu iemontēšanai ietvarā. Šo briļļu nonākšana Latvijas tirgū varētu notikt nākamā gada laikā. Taču tas vēl ir atkarīgs no "PixelOptics" jaunās ražotnes darba ASV, kā arī no gala patērētāju apkopotajām atsauksmēm par produktu, kas nāk galvenokārt no ASV tirgus.

"Liko-R" būs pieejami "EmPower" briļļu ietvari, kuros jau būs visi vajadzīgie savienojumi. Tāpat "Liko-R" būs pieejamas arī briļļu lēcu sagataves, kurās jau būs šķidrais kristāls. "Liko-R" laboratorijā vēl būs jāveic šo lēcu apstrāde.

Sākumā šis produkts varētu būt diezgan dārgs, jo patlaban ASV tirgū šādas brilles maksā aptuveni 1200 ASV dolāru (686 latus), norādīja Kovaļevskis.

Runājot par iespējamām investīcijām, šī projekta īstenošanai, viņš atklāja, ka tās sākotnēji ir plānotas nosacīti nelielas, dažu desmitu tūkstošu eiro apmērā un galvenokārt tām būtu jānāk no "Liko-R" puses programmu nodrošinājumā, lai lēcas varētu izgatavot nelielās iekārtās briļļu lēcu montēšanai briļļu ietvaros, apmācību veikšanai pie ražotāja un uz vietas, kā arī sākotnējā briļļu lēcu sagatavju un briļļu ietvaru noliktavā. Protams, "Pixel Optics" atbalsts šeit būs svarīgs, bet, kādā veidā tas realizēsies, par to vēl patlaban ir pāragri runāt.

Tāpat Kovaļevskis piebilda, ka elektroniskās brilles patlaban nav milzīga revolūcija, bet tas ir produkts, kas iezīmē briļļu lēcu attīstības virzienu un tehnoloģiju attīstības tendenci. Patlaban šim produktam ir vēl daudzi ierobežojumi. Piemēram, šķidrais kristāls var nodrošināt elektronisko fokusēšanu tikai vienas dioptrijas ietvaros, taču "PixelOptics" strādās pie tā, lai palielinātu dioptriju skaitu. Iespējams, ka nākotnē dioptriju maiņu varēs ieprogrammēt tā, ka, piemēram, cilvēkam, palielinoties redzes traucējumiem, vairs nebūs jāpērk jaunas brilles.

SIA "Liko-R" dibināts 1993.gadā. Uzņēmums darbojas optikas preču nozarē, ražo briļļu lēcas un nodarbojas ar optikas preču vairumtirdzniecību. Sākotnēji uzņēmuma galvenais darbības virziens bija Itālijas firmas "Luxottica Group" ražoto briļļu ietvaru un saulesbriļļu kolekciju izplatīšana Baltijā. 2005.gadā "Liko-R", turpinot uzņēmuma darbību, attīstīja pasūtāmo briļļu lēcu ražošanu.
SIA "Liko-R" nodarbina 11 cilvēkus. Uzņēmuma īpašnieks ir Kovaļevskis.

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, "Liko-R" apgrozījums 2010.gadā bija 526 506 lati, savukārt 2011.gadā apgrozījums bija 570 552 lati. 2011.gadā uzņēmums strādāja ar zaudējumiem 36 805 lati, 2010.gadā uzņēmuma zaudējumi bija 18 389 lati. SIA "Liko-R" pamatkapitāls ir 71 000 latu.

Nozare.lv