Raksts no Puaro.lv

Piektdiena, 11. aprīlis (2014) 12:44

Latvijā rosās spiegi

No Krievijas puses tiek veikta pastiprināta informācijas vākšana par norisēm Latvijā, LNT raidījumā "900 sekundes" apstiprināja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Vērojama ne vien paaugstināta aktivitāte informācijas vākšanā, bet arī aktīva darbība, lai iespaidotu Eiropas Savienības un NATO lēmumu pieņēmējus, skaidroja ministrs.

"Mūsu drošības iestādēm jābūt tikpat aktīvām, veicot pretizlūkošanu," teica Rinkēvičs.

Savukārt trešdien intervijā Latvijas Neatkarīgās televīzijas raidījumā "900 sekundes" Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētājs Valdis Zatlers sacīja, ka Krievijas spiegu tīkls Latvijā ar provokāciju plānošanu patlaban nenodarbojas, bet gan pārsvarā vāc publisko informāciju, par to, ko domā, kā reaģē Latvijas sabiedrība uz Krievijas rīcību.

Zatlers uzsvēra, ka Krievijas spiegu tīkls Latvijā ir darbojies vienmēr. Pēdējā laikā tas īpaši aktīvs bijis pērn, kad Latvija sāka aktīvu gatavošanos prezidentūrai Eiropas Savienībā.

Pēc Zatlera teiktā, patlaban Latvijā neesot ar Krieviju saistītu grupu, kas būtu paredzētas provokāciju vai diversiju rīkošanai, toties novērojamas ar Krievijas ietekmi saistītas grupas, kas cīnās par savām tiesībām. Šādas grupas gan esot mazas un ir drošības dienestu uzmanības lokā.