Raksts no Puaro.lv

Piektdiena, 3. februāris (2012) 17:56

Lai pievilinātu mātītes, peļu tēviņi dzied

Zinātnieki atklājuši, ka peļu tēviņi prot dziedāt melodiskas dziesmas, lai pievilinātu mātītes, ziņo britu laikraksts "The Daily Telegraph".

Romantiskās dziesmas tiek izpildītas ultraskaņas frekvencē, ko cilvēki nespēj sadzirdēt, taču katrai pelei ir īpaša, neatkārtojama dziesma.

Iepriekšējos pētījumos jau noskaidrots, ka peļu tēviņi var izdot vairāk dažādu skaņu nekā mātītes, taču tika pieņemts, ka tā ir vienkārša pīkstēšana.

Taču jaunajā pētījumā noskaidrots, ka pīkstieni patiesībā ir sarežģītas un individuālas mīlas dziesmas, kuras var salīdzināt ar putnu dziesmām.

Kad zinātnieki ierakstīja peļu pīkstienus un palēnināti atskaņoja ierakstu, viņi atklāja pārsteidzošu līdzību ar melodiskajām putnu dziesmām.

"Šķiet, ka mājas peles varētu kalpot kā dzīvnieku dziesmu pētījumu objekti," norāda Vīnes Veterinārās medicīnas universitātes pētnieks Dastins Penns. "Kas gan to būtu domājis?"

Pētnieki noskaidrojuši, ka tēviņu dziesmām raksturīgs īpašs "rokraksts", kas katram tēviņam ir atšķirīgs.

Putnu pasaulē tēviņi, kuru dziesmas ir pievilcīgākas, var vieglāk atrast sev partneri. Nav zināms, vai līdzīgi ir arī pelēm.

LETA Daily Telegraph