Raksts no Puaro.lv

Pirmdiena, 23. aprīlis (2012) 11:35

Lācene nav notverta, to nedzīs ar medniekiem un arī nemēģinās iemidzināt

Vakar vakarā no Līgatnes dabas taku voljera izbēgušo lāceni Madi nav paredzēts dzīt ar medniekiem vai iemidzināt ar miega zālēm, lai nogādātu atpakaļ voljerā, pastāstīja Līgatnes novada domes priekšsēdētājs Ainārs Šteins (V).

Lāci paredzēts līdz voljeram aizvest mierīgi un klusām, līdzīgi kā tas darīts pērn. Arī šajā gadā dzīvnieka notveršanas darbus vada zvērkope Velga Vītola.

Šteins stāstīja, ka pa nakti lācis nav mielojies ar izliktajām ēsmām un pašlaik viņš varētu būt kaut kur iemidzis. Tā kā vakar, pirms izbēgšanas, Made labi paēdusi, zvērkopji prognozē, ka viņa pie ēsmas varētu parādīties ap plkst.10 vai plkst.11.

Pašlaik situācija mežā nav tāda kā pērn rudenī, kad Made izbēga pirmo reizi. Mežā nav ne sēņu, ne ogu, apkārtnes dārzos nav ābolu. Zvērkopji cer, ka lācis meklēs pārtiku, tādēļ pats izlems atgriezties voljerā.

Made izbēgusi gandrīz mēnesi pēc tam, kad tika iegūti nepieciešamie līdzekļi lācenes Ilzītes mājas celtniecībai.

Jau ziņots, ka pašreizējā Ilzītes mītne ir laba, taču lācenei ir trīs radinieki, kuru sen celtā mītne vairs nav droša un piemērota dzīvošanai. Dabas taku darbinieki paredz lielos lāčus - Madi, Puiku un Miku - pārvietot uz Ilzītes mājvietu.

LETA jau ziņoja, ka, neskatoties uz to, ka lācene Made, kas vakar izkļuva no Līgatnes dabas taku voljera, joprojām ir brīvsolī, nakts dabas taku apkārtnē bijusi mierīga. Apmeklētājiem Līgatnes dabas takas šodien ir slēgtas.

Naktī notikuma vietā dežurējusi pašvaldības policijas ekipāža, un plkst.6 uz notikuma vietu devusies arī Valsts policija.

Šajā reizē lācis izkļuvis no būra tāpat kā pagājušajā gadā - izrokot dziļu bedri zem būra metāla režģiem.

Lācene Made pērn jau reizi devās brīvsolī, naktī uz 18.augustu izrokot sev ceļu zem iežogojuma. Toreiz lācis nākamajā dienā tika atrasts pie kādām mājām našķojamies ar āboliem.

Ņemot vērā, ka dabas takās mītošie lāči ir saraduši ar cilvēku klātbūtni, tiem ir mazināts baiļu instinkts. Sastapšanās ar šādu lāci ir bīstama, toreiz aģentūrai LETA sacīja Līgatnes pašvaldības pārstāvji.

LETA