Raksts no Puaro.lv

Ceturtdiena, 10. maijs (2012) 09:28

Kur apģērbu iegādājas 2,13 metrus garais VEF basketbolists Kaspars Bērziņš?

Kristaps Bergs, Puaro.lv

Atbilstoša apģērba iegāde nereti sagādā ne mazums galvassāpju – veikalu sortiments ne vienmēr spēj apmierināt visas mūsu vēlmes. Turklāt bieži vien kārotā prece nav pieejama nepieciešamajā izmērā. Cik viegli vai grūti ir piemeklēt 47. izmēra apavus un atbilstoša garuma bikses, ja tavs augums ir 2 metri un 13 centimetri? To vislabāk zina basketbola kluba VEF Rīga spēlētājs Kaspars Bērziņš.

„Kaut ko iegādāties var, bet galvenā problēma ir izvēlē,” intervijā portālam Puaro.lv neslēpj basketbolists. „Izredzes kaut ko nopirkt Latvijā ir diezgan niecīgas, tāpēc apģērbu pārsvarā iegādājos ārzemju braucienos. Vairs netērēju laiku, prātojot, ko tieši vēlos – vienkārši ieeju veikalā un jautāju, vai viņiem ir kaut kas manā izmērā. Parasti apkalpojošais personāls ar izplestām acīm nošūpo galvu,” viņš nosmej. Vislielākās grūtības sportistam sagādājot tieši kreklu un virsjaku iegāde – vienmēr piedurknes esot par īsu.


Tomēr tieši garais augums Kasparu mudinājis pievērsties basketbolam: „Mani vecāki ir augumā gari, tāpēc jau bērnībā bija skaidrs, ka tāds būšu arī es. Sāku trenēties basketbolā jau četru gadu vecumā. Man nekad nav bijusi doma, ka es varētu dzīvē nodarboties ar ko citu.”

Nesen iznākusi dokumentālā filma „Mēs. Komanda”, kura atklāj to, cik patiesībā grūti ir būt hokejistam. Cik skarbas ir basketbola aizkulises? „Filmu gan vēl neesmu redzējis, bet noteikti noskatīšos. Zinu, ka nav viegli būt hokejistam – tas ietver ļoti smagus fiziskās sagatavotības treniņus. Šajā sporta veidā tiek gūts arī ļoti daudz traumu. Hokejs ir īstu vīru sports, bet tāds ir arī basketbols. Lai kļūtu par profesionālu basketbolistu, ir jāiegulda ļoti smags darbs.”

Nav noslēpums, ka sportiski allaž saņēmuši pastiprinātu uzmanību no daiļā dzimuma puses, tomēr 26 gadus vecais basketbolists ar nožēlu atzīst, ka nu jau tas kļuvis par apgrūtinājumu: „Regulāri saņemu ļoti nepatīkamas piezīmes un aizrādījumus no apkārtējiem, kuri domā, ka tikai tāpēc, ka esmu sportists, guļu ar visām pēc kārtas. Tas tā nav. Jā, meitenes man pievērš uzmanību, bet gluži tā, ka karas kaklā, nav gan.”