Raksts no Puaro.lv

Piektdiena, 17. maijs (2013) 00:01

Kulakovs piespēlē Albānijai, Valters iesaka grauzt zīmuļus. PeR finālā netiek

Ceturtdienas vakarā Eirovīzijas fani un arī šī konkursa nievātāji sapulcējās pie TV ekrāniem, lai justu līdzi saviem favorītiem uz starptautiskās skatuves. Konkursa otro pusfinālu atklāja mūsu valsts pārstāvji, grupa PeR. Neraugoties uz to, ka vēl pirms pāris dienām daudzi latvieši par viņu izredzēm bija noskaņoti skeptiski, pārliecinošais priekšnesums lika viņiem mainīt savas domas.

„Nu un tagad visi tie, kuri uzskata, ka PeR priekšnesums nebija ideāls, var iebāzt mutē zīmuli un pagrauzt!” – pēc puišu enerģiskā priekšnesuma ieteica Eirovīzijas dziesmu konkursa komentētājs Valters Frīdenbergs. PeR savā priekšnesumā bija ieviesuši arī pāris atraktīvus deju soļus, bet noslēgumā Ralfs veica pirmo steidždaivu (ieniršanu pūlī) Eirovīzijas konkursa vēsturē.

„PeR riktīgi patika! Pēdējo gadu labākā mūsu dziesma! Malači!” – priecājās dejotāja Laura Blaubuka (Kosīte). „Cienīgi, malači! Bija ļoti, ļoti forši! Pirmie, bet pārliecinoši un iedeva ritmu,” labus vārdus nežēloja arī TV personība Maija Silova. „Labos vārdus par #PeR atcerieties arī tad, ja rezultāts nebūs jūsu ilūzijām atbilstošs,” ieteica politiķis Ingmārs Čaklais.

Tikmēr daudzi norādīja uz albāņu priekšnesuma ģitārista nepārprotamo līdzību ar latviešu komponistu Juri Kulakovu.


 

Diemžēl PeR finālā netika. To izdevās izdarīt Ungārijai, Azerbaidžānai, Gruzijai, Rumānijai, Norvēģijai, Īslandei, Armēnijai, Somijai, Maltai un Grieķijai.

"Zinot PeR puišus, viņi izdarīja savu maksimumu. Acīmredzot, Eiropai ar to nepietika," intervijā LTV komentēja producents Guntars Račs. "Uzvarēt Eirovīzijā tomēr nevar būt katra mūziķa sapnis. Man personīgi patika Ungārijas un Igaunijas dziesmas, jo to priekšnesumi bija dabiski. Nevēlos pakļauties bukmeikeru spiedienam, uzskatu, ka uzvaru būtu pelnījusi Norvēģija."

Starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursa finālā no pirmā pusfināla pēc skatītāju un žūrijas balsojuma jau iekļuva visas Latvijas kaimiņvalstis, kā arī Moldova, Īrija, Dānija, Beļģija, Ukraina un bukmeikeru favorīte Nīderlande.