Raksts no Puaro.lv

13. septembris (2012) 08:25

Kriss Holts: Neraugoties uz notiekošo, mēs ar Mikaelu esam labi draugi!

Kristaps Bergs, Puaro.lv

Sākusies jaunā Kontinentālās hokeja līgas čempionāta sezona. Rīgas Dinamo hokejisti šoreiz to aizvadīs bez tautā jau tik ļoti iemīļotā kanādiešu spēlētāja Krisa Holta, kurš sevi pierādījis ne tikai kā sportists, bet arī talantīgs mūziķis. Intervijā portālam Puaro.lv Holts neslēpj sarūgtinājumu par to, ka Rīgas Dinamo komandu bijis spiests pamest ne pēc savas iniciatīvas.

„Tas nebija mans lēmums. Nevēlējos atstāt klubu. Vadība izlēma, ka nevēlas mani vairs redzēt sastāvā. Biju spiests lūkot pēc citiem piedāvājumiem. Katrā ziņā situācija nav tāda, kādu būtu to vēlējies. Esmu vīlies,” skaidro hokejists, kurš KHL piekto sezonu uzsācis  Jekaterinburgas "Avtomobilist" vienībā. „Man Latvijā ļoti patīk, tāpēc ar lielu prieku šeit atgriezīšos, lai uzspēlētu (nu jau pret) Rīgas Dinamo. Tas noteikti būs dīvaini, jo esmu iemīlējis šejienes fanus.”

„Biju jau gatavs noslēgt līgumu. Piezvanīju savam aģentam un teicu: „Parakstam!”, bet viņš atbildēja: „Vairs jau nav ko...” Tas man bija kas negaidīts,” neslēpj Holts. Tikpat pārsteigti bija viņa komandas biedri: „Jūlijā viņi mani paaicināja patrenēties kopā ar viņiem. Tā kā tie nebija oficiālie Dinamo treniņi, labprāt vēl pēdējo reizi ar viņiem kopā uzkāpu uz ledus. Drīz vien man beidzās vīza un bija jau jādodas mājup.”

„Daudzi man jautā, ko es domāju par Mikaelu (Holta vietā "Dinamo" komandā atgriezies zviedru vārtsargs Mikaels Telkvists, kurš 2010./2011.gada sezonu jau aizvadīja Latvijas klubā – red.). Mēs ar viņu esam ļoti labi draugi, tāpēc nekāda aizvainojuma nav. Viņš dara labāko, ko spēj, tāpat arī es. Kas zina, varbūt nākamsezon mēs spēlēsim kopā...” – prāto Holts.

„Nav noslēpums, ka Krievijas klubā saņemšu daudz, daudz lielāku honorāru, bet es būtu bijis ar mieru spēlēt par divtik mazāku summu tikai tāpēc, lai varētu būt Rīgas Dinamo sastāvā. Aizgājis ir arī [Miķelis] Rēdlihs un [Jānis] Sprukts... No izcilākajiem vārtu guvējiem palicis tikai [Mārtiņš] Karsums. Manuprāt, jebkura kluba vadībai ir jāspēj radīt interesi sportistos, pārliecināt viņus palikt. Ne vienmēr nozīme ir naudā,” uzskata hokejists. „Vaina jau nav valstī, sportistos vai fanos. Lēmums ir pāris cilvēku rokās.”

Neraugoties uz sarūgtinājumu par šo karjeras pavērsienu, Kriss Holts joprojām turpina aizsākto muzicēšanu un sola arvien jaunas aktivitātes šajā sfērā. „Pārdzīvojumus un emocijas tagad varēšu ieguldīt mūzikā. Ceru, ka arvien vairāk laika atliks pašam savu dziesmu komponēšanai.”

Holts "Dinamo" komandā pavadīja iepriekšējās divas sezonas. Šajā laikā viņš regulārajā čempionātā vārtos stājās 78 spēlēs, vidēji ielaižot 2,36 ripas un atvairot 92,1% metienu. Jekaterinburgas  "Avtomobilist" pagājušās sezonas KHL Austrumu konferences kopvērtējuma tabulā ar 49 punktiem 54 spēlēs ieņēma pēdējo, 12.vietu.