Raksts no Puaro.lv

Piektdiena, 20. janvāris (2012) 21:24

Krievu blogeris atklāj drošības dienestu iebiedēšanas metodes

Ekrānuzņēmums no interneta

Krievijas blogeris Iļja Klišins, kurš iesaistījies pret premjerministru Vladimiru Putinu vērsto protestu organizēšanā, piektdien paziņojis, ka drošības dienesti izdara spiedienu uz viņa vecākiem un cenšas viņus iebiedēt.

24 gadus vecais blogeris paziņojis, ka Krievijas Federālais Drošības dienests (FDD) sazinājies ar viņa māti, kura dzīvo Tambovā, Krievijas vidienē. Savukārt Iekšlietu ministrijas ekstrēmisma apkarošanas departaments piektdien nopratinājis viņa tēvu.

"Viņi cenšas izdarīt uz mani spiedienu, iebiedējot manus vecākus," aģentūrai AFP norādīja Klišins, kurš par notikušo plašāk pavēstījis savā sociālā tīkla "Facebook" kontā.

"Tas acīmredzami ir saistīts ar faktu, ka es biju un esmu iesaistīts mītiņu organizēšanā par labu godīgām vēlēšanām," viņš piebilda.
Izmantojot sociālos tīklu, Klišins piedalās arī 4.februārī plānotās protesta akcijas organizēšanā.

Jaunais blogeris atklāja, ka amatpersonas nopratinājušas viņa tēvu par dēla braucienu uz Kazaņu un paziņojušas, ka pēta dēla iespējamo dalību kūdīšanā uz etniskām nesaskaņām.

"Es devos uz turieni, lai apskatītu seno pilsētu. Vietējie protestu organizētāji (..) vēlējās ar mani tikties, bet mēs tā arī nesatikāmies," norādīja Klišins.

Arī Krievijas neatkarīgā vēlēšanu novērotāju organizācija "Golos" ir paziņojusi, ka FDD izdara spiedienu uz tās reģionālajiem darbiniekiem, lai gan "Golos" Maskavas personāls atklāti netiekot aiztikts.

Ar līdzīgām apsūdzībām nākuši klajā arī opozīcijas aktīvisti Vladimirs Rižkovs un Genādijs Gudkovs, kuru slepeni noklausītās telefonsarunas publiskotas internetā.

Gudkovs paziņoja, ka telefonsarunu ierakstu profesionālā kvalitāte liecinot, ka šajā lietā iejaukti slepenie dienesti, piebilstot, ka FDD pielieto padomju laiku metodes Kremļa oponentu iebiedēšanai.

Protestējot pret 4.decembrī notikušo Valsts domes vēlēšanu rezultātu viltošanu, Krievijā ir notikusi virkne plaši apmeklētu demonstrāciju.

Nākamā protesta akcija ieplānota 4.februārī - tieši mēnesi pirms prezidenta vēlēšanām. Tās moto: "Cik ilgi jūs ticēsiet Putina solījumiem?"

LETA/ AFP