Raksts no Puaro.lv

Sestdiena, 12. janvāris (2013) 12:49

Krievijas izmeklētāji: Bijušais aizsardzības ministrs traucē izmeklēšanu

Krievijas bijušais aizsardzības ministrs Anatolijs Serdjukovs cenšas traucēt izmeklēšanu, kas saistīta ar aizdomām par valsts līdzekļu izšķērdēšanu lielā apmērā, piektdien pavēstīja izmeklētāji.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins novembrī atbrīvoja Serdjukovu no amata, kurā viņš bija pavadījis vairāk nekā piecus gadus.

Serdjukovam izmeklēšanā noteikts liecinieka statuss, savukārt viņa kādreizējā padotā Jevgēņija Vasiļjeva apsūdzēta par krāpšanos un līdzekļu izšķiešanu darījumos, kas saistīti ar Aizsardzības ministrijas īpašumiem.

33 gadus vecā Vasiļjeva apsūdzēta saistībā vairākiem aizdomīgiem gadījumiem, kuros, pēc izmeklētāju domām, ar nodomu samazināta nekustamo īpašumu cena un tie pārdoti zināmiem cilvēkiem. Šādi valsts budžetam nodarīti zaudējumi vismaz trīs miljardu rubļu (53,10 miljonu latu) apmērā.

Oktobrī, kad likumsargi pārmeklēja Vasiļjevas mājokli, tur tika atrastas gleznas, antikvāri priekšmeti un vairāk nekā simt dārgi gredzeni.

Savukārt Serdjukovs jau otro reizi izsaukts uz Izmeklēšanas komiteju, taču atkal atteicies atbildēt uz jautājumiem.

Arī pirmajā reizē, kā jau ziņots, eksministrs atteicās atbildēt uz izmeklētāju jautājumiem, atsaucoties uz sava advokāta prombūtni slimības dēļ.

Šoreiz Serdjukovs un viņa advokāts "neformāli sniedza savu versiju par notikušo sev ērtā gaismā, taču neatbildēja uz neērtiem jautājumiem par lietu", skaidroja Izmeklēšanas komiteja.

Lai gan komiteja norādīja, ka Serdjukovam ir tiesības attiekties atbildēt uz jautājumiem, vienlaikus tā uzsvēra, ka šāda bijušās amatpersonas rīcība "rada, kā minimums, izbrīnu".

Izmeklētāji arī brīdināja, ka Serdjukovs varētu kļūt par aizdomās turamo šajā lietā.

"Šajā situācijā bijušā aizsardzības ministra nostāju izmeklētāji var uzskatīt par centieniem kavēt izmeklēšanu," piebilda komiteja.

Kopš 1991.gada bijuši ļoti maz gadījumu, kad krimināllietā tiesas priekšā stājies kāds bijušais Krievijas valdības ministrs.

Putins solījis apkarot korupciju savā trešajā pilnvaru termiņā, kas sākās pērnajā maijā. Taču kritiķi apšauba, ka Putins patiesi būtu apņēmies vērsties pret korupciju, un norāda, ka kopš viņa nākšanas pie varas korupcija Krievijā pieņēmusies spēkā.

Serdjukovs, dodoties prom no Izmeklēšanas komitejas, komentārus nesniedza, savukārt Vasiļjevai noteikts mājas arests.

"Transparency International" veidotajā 2012.gada Korupcijas uztveres indeksā Krievija 174 valstu starpā ierindota 133.vietā līdzās Hondurasai un Gajānai.

LETA REUTERS