Raksts no Puaro.lv

5. oktobris (2012) 11:32

Krievijas eksperts: SPA industrijai Latvijā trūkst kvalitātes

Krievijas tūristiem ļoti patīk SPA viesnīcas, tomēr Latvijas SPA nozarei pagaidām trūkst gan kvalitātes, gan arī kvantitātes, intervijā ziņu aģentūrai LETA pavēstīja Krievijas Federācijas Kultūras ministrijas Tūrisma un reģionālās politikas departamenta vadītājs un Krievijas tūrisma industrijas savienības viceprezidents Sergejs Korņejevs.

Korņejevs akcentēja, ka Krievijas tūristi ir īpaši iecienījuši atpūtu SPA viesnīcās un arī pārējie tūristi "no mūsu reģiona" labprāt izvēlas SPA viesnīcas. Pašlaik SPA atpūtas sfēra Latvijā "ir vidusceļā", uzskata tūrisma nozares speciālists.

"Mēs dzīvojam samērā aukstajā ģeogrāfiskajā zonā. Daudzi lido uz Turciju vai Ēģipti, bet ar to nepietiek. Ja cilvēki brauc uz kādu valsti, viņi grib redzēt SPA kompleksus, viesnīcas ar baseiniem, ar SPA procedūrām un pansionātus ar atveseļošanās kompleksiem. Ņemot vērā šodienas dzīves ritmu, šāda atpūta ir liels pluss, it īpaši cilvēkam, kurš dzīvo ziemeļu joslā," aģentūrai LETA norādīja Krievijas tūrisma industrijas savienības viceprezidents.

Korņejevs uzsvēra, ka pasaules tūrisma tirgus mainās, un cilvēki maina ceļošanas paradumus.

"Pirms 60 gadiem 80% pasaules iedzīvotāju nemēdza braukt ārpus savas valsts robežām, toties tagad cilvēki aktīvi braukā apkārt. Pēdējo piecu līdz desmit gadu laikā tūristu noskaņojums ir pilnībā mainījies, organizēto grupas braucienu vietā viņi izvēlas individuālus maršrutus, unikālas vietas. Cilvēks nevēlas redzēt tikai Ermitāžu Sanktpēterburgā vai tikai Rīgas centru, katrs grib sajust kaut ko mājīgu, unikālu, piemēram, kādu interesantu restorāniņu. Šajā ziņā Latvijā viss ir ļoti labi. Starp citu, kulinārais tūrisms kļūst arvien svarīgāks ceļojuma laikā, jo daudzi tūristi vēlas nobaudīt autentisko nacionālo virtuvi," uzsvēra Krievijas tūrisma savienības viceprezidents.

Kā LETA jau ziņoja, 13.septembrī Krievijas tūrisma industrijas savienība Rīgā atklāja Baltijas nodaļu.

LETA