Raksts no Puaro.lv

Trešdiena, 14. marts (2012) 20:35

Krievija turpina komentēt krievu valodas statusa referendumu Latvijā

Krievija turpina aktīvi komentēt Latvijā notikušo referendumu par krievu valodas statusu, piesaucot to kā apliecinājumu krievvalodīgo iedzīvotāju "beztiesiskajam stāvoklim Latvijā".

Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs trešdien Valsts domē paziņojis, ka "krievu stāvoklis Baltijas valstīs ir mūsdienu Eiropas kauna traips".

"Tas ir apkaunojums mūsdienu Eiropai, apkaunojums ES, kas pieņēma Latviju, Igauniju un Lietuvu savās rindās situācijā, kad tās neatbilda ES dalības kritērijiem. Arī kritērijiem attiecībā uz cilvēktiesībām, nacionālo un valodu minoritāšu tiesību ievērošanu," trešdien sacīja ministrs, uzstājoties Valsts domē.

Vienlaikus ministrs arī solīja, ka Krievija turpinās centienus, lai panāktu oficiālā statusa piešķiršanu krievu valodai Eiropas Savienībā.

Kā jau ziņots, Krievijas NVS un ārvalstīs dzīvojošo tautiešu lietu federālās aģentūras vadītājs Farits Muhametišins nesen izteicās, ka Latvijā notikušais referendums par krievu valodas statusu ir tikai sākums, un līdzīgs referendums tiek gatavots arī Igaunijā.

Intervijā portālam "Russkij Mir" Muhametišins pavēstījis, ka Latvijā notikušā referenduma rezultāti nav uzskatāmi par neveiksmi, bet gan par pamatu tālākām aktivitātēm.

Uz jautājumu, vai Latvijas referenduma par krievu valodas statusa rezultāts uzskatāms par politisku neveiksmi, Muhametišins atbildējis noraidoši, vērtējot referendumu kā "tautiešu pirmo masveida pilsonisko akciju ārvalstīs".

Krievijas amatpersona paziņoja, ka "līdzīgs referendums tiek gatavots arī Igaunijā. Tāpēc Latvijas referendums ir tikai sākums".

Pēc Muhametišina novērtējuma, referendums "nosūtījis Eiropas Savienībai (ES) tiešu vēstījumu, ka krievvalodīgajiem Baltijā ir nopietnas problēmas, kuras jārisina ar ES institūtu un mehānismu palīdzību".

"Otrkārt, Krievija ar šo referendumu ir ieguvusi argumentu attiecību veidošanai gan ar Latviju, gan ES," sacīja Muhametišins.

Pēc viņa novērtējuma, referenduma rīkošanas kampaņa arī "parādījusi pasaulei, ka mūsu tautieši nav margināļi, bet konsolidēta sabiedrības daļa".

Muhametišins gan izvairās pieminēt faktu, ka viens no vadošajiem kampaņas organizatoriem ir Vladimirs Lindermans, kas ir viens no Krievijā aizliegtās neofašistiskās Nacionālboļševiku partijas līderiem, ilgstoši atradies ieslodzījumā Krievijā, līdz 2008.gadā viņš izdots tiesāšanai Latvijā.


LETA