Raksts no Puaro.lv

Piektdiena, 31. janvāris (2014) 11:00

Ko darīt nedēļas nogalē, Puaro.lv iesaka Nauris Brikmanis +BRĪVDIENU CEĻVEDIS

Puaro.lv un publicitātes foto

Klāt viens no interneta komentētāju gaidītākajiem notikumiem šogad – Eirovīzijas nacionālās atlases pusfināli. Tajos par ceļazīmi uz finālu un, iespējams, arī iespēju Latviju pārstāvēt Dānijā notiekošajā starptautiskajā konkursā sacentīsies 24 Latvijā labi zināmi mākslinieki. Tieši tāpēc šoreiz savos brīvdienu pavadīšanas ieteikumos ar Puaro.lv lasītājiem dalās Eirovīzijas atlases vadītājs, mūziķis un radio SPIN FM ētera balss Nauris Brikmanis.

„Sestdien pa dienu iesaku doties uz kalnu un ļauties ziemas priekiem, lai vakaru varētu nesteidzīgi pavadīt uz dīvāna ar TV pulti vienā rokā, bet siltu tējas krūzi – otrā. Manuprāt, jebkuram sevi cienošam latvietim būtu jāseko līdzi notikumiem Eirovīzijas atlasēs, lai pēc tam nav jāpukst par to, ka uz starptautisko konkursu ir aizsūtīts nepareizais mākslinieks,” uzskata Nauris.

„Arī svētdienu iesaku pavadīt aktīvi, dodoties izpeldēties uz kādu peldbaseinu. Pēcpusdienā var kādu sev tuvu cilvēku aizvest uz jauku restorānu (kā nekā "mīlestība iet caur vēderu"), bet vakaru noteikti atkal vajadzētu izbrīvēt Eirovīzijai. It sevišķi jau tāpēc, ka šogad konkurss tiek aizvadīts „Made in Latvia” zīmē”, tas ir, visas kompozīcijas sacerējuši vietējie talanti.”

„Atzīšos, ka pats Eirovīzijai visus gadus neesmu sekojis līdzi. Pagājušajā gadā cītīgi turēju īkšķus par Ralfiņu, bet pirms tam pēdējo reizi konkursu skatījos, kad uzvarēja Marija Naumova. Tās bija spilgtas emocijas! Mums ar orķestri bija vēlais mēģinājums, bet paralēli tam sekojām līdzi arī notikumiem Eirovīzijā,” atceras mūziķis.

„Man pašam brīvu nedēļas nogaļu tikpat kā nav – ja tā tagad padomā, pilnīgi skumji paliek! Allaž ir vai nu jākoncertē vai arī jāuzstājas teātrī,” nopūšas Nauris. „Tieši tāpēc katru brīvo brīdi cenšos pavadīt kopā ar tuviniekiem, sievu, vienkārši pabūt mājās – kaut vai tāpēc, lai atcerētos, kādā krāsā tur sienas!” – nosmej dziedātājs.


Eirovīzijas nacionālie pusfināli jau 1. un 2.februārī


Jau šajā nogalē, 1. un 2.februārī koncertzālē „Palladium” divos krāšņos koncertšovos noskaidros 12 dziesmas – finālistes, kas 22.februārī Ventspilī cīnīsies par ceļazīmi uz Eirovīzijas dziesmu konkursa finālu Kopenhāgenā, Dānijā.

Konkursa  radošā komanda parūpējusies par to, lai abos pusfinālos dziesmu un izpildītāju klāsts būtu aizraujoši daudzveidīgs. Bez konkursantiem koncertos uzstāsies arī viesi: 1.februārī – grupa „Dzelzs vilks”, aktieru ansamblis „Gapoljeri”, folkmūziķes māsas Dimantas un hip hop izpildītājs Pikaso jeb Jānis Lipšāns, bet 2.februārī – 2012.gada Pasaules koru olimpiādes čempioni vokālais ansamblis „Latvian Voices”, Aija Andrejeva, grupa „Headline” un iepriekšējo Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku Koru karu uzvarētājs koris „Sõla”. Abus vakarus uzstāsies arī šveicieši „Sinplus”, kas 2012.gadā pārstāvēja Šveici Eirovīzijas dziesmu konkursa finālā Azerbaidžānā.

Pusfināla koncertus Rīgā vadīs improvizācijas teātra aktieris Nauris Brikmanis un pasākumu vadītājs Ēriks Loks. Konkurss šogad noritēs “Made in Latvia” zīmē, jo visas konkursa dziesmas ir sacerējuši Latvijas autori.

Katrā pusfinālā savā starpā sacentīsies 12 dziesmas, 6 no kurām skatītāju balsojuma un žūrijas lēmuma rezultātā tiks tālāk uz finālu Ventspilī 22.februārī. Dziesmu secība pusfinālos publicēta un visas 24 dziesmas var noklausīties mājas lapā www.eirovizija.lv. Intervijas ar dziesmu autoriem http://www.rigaradio.lv/audio-bars.

Biļetes uz pusfināliem pieejamas „Biļešu Serviss” kasēs. Koncertu sākums abas dienas pl. 21:00, ieeja pasākumā no pl.20:15. Vienas biļetes cena EUR 7,00.

Koncertus varēs vērot arī tiešraidēs LTV1 un ltv.lv mājas lapā.

Eirovīzijas dziesmu konkursa nacionālo atlasi Latvijas Televīzija arī šogad organizē sadarbībā ar Ventspils pilsētu, kas jau četrpadsmito gadu sniedz neatsveramu atbalstu starptautiskā dziesmu konkursa rīkošanā, kas ir tik nozīmīgs Latvijas mūziķiem un visai sabiedrībai.

Rīgas Gospeļkora labdarības koncerts Tukumā


LMMA aicina uz sirsnīgu labdarības koncertu Prieks Miers Mīlestība, kas notiks 1.februārī, plkst.16.00 Tukuma domes ēkā, Talsu ielā 4.

Koncertā piedalīsies tautā iemīļotais un atzinību guvušais Rīgas Gospeļkoris, Jāņa Maslovska vadībā un tā solistes - Kristīne Prauliņa un duets Dvīnes, kā arī mūziķi Edgars Jass (taustiņinstrumenti, ģitāra), Dāvis Bindemanis (taustiņinstrumenti), Andris Ivančiks (basģitāra), Andris Buiķis (bungas), Oskars Ozoliņš (trompete), Kristaps Lubovs (saksofons) un Mārtiņš Priede (trombons).

Koncerts izskanēs enerģiskās ziemas noskaņās, programmā tiks izpildītas populāras džeza un gospeļa melodijas angļu valodā.

Rīgas Gospeļkoris plašākai sabiedrībai kļuva zināms ar gospeļu mūzikas festivāliem Sing Gospel, Latvia! Rīgas Gospeļkoris pastāv jau vienpadsmit gadus un aktīvi koncertē Latvijā un ārpus tās.

Ar šo koncertprogrammu LMMA vēlas pateikt, ka nav vienaldzīgi pret līdzcilvēkiem, un plāno šāda veida koncertus rīkot regulāri, atbalstot gan grūtībās nonākušās ģimenes, gan līdzekļus izmantojot jaunu muzikālo talantu attīstībai.

Janvārī Kuldīgas novada muzejs sāk jaunu atmiņu pēcpusdienu ciklu


Ar pirmo atmiņu pēcpusdienu 31.janvārī Kuldīgas novada muzejs sāk pasākumu ciklu "Kā tur īsti bija?" par atsevišķu vietu un notikumu norisi Kuldīgā un novadā.

Pasākumu cikls "Kā tur īsti bija?" radies, turpinot pagājušā gada pieredzi no pastaigas pa Pilsētas dārzu un atmiņu pēcpusdienas pie tējas tases. Turpinot vēsturiskos piedzīvojumu stāstus, 31.janvārī plkst.14 Kuldīgas novada muzejā novadpētnieki un vēstures interesenti tiek aicināti uz atmiņu pēcpusdienu "Veckuldīgas pilskalns - kultūras pasākumu un atpūtas vieta cilvēku atmiņās".

Veckuldīgas pilskalns ir lielākais kuršu pilskalns, kas ļaudis pulcējis daudzu gadsimtu garumā. Pagājušajā gadsimtā tur tika rīkoti daudzi nozīmīgi kultūras pasākumi. Notika dziesmusvētki, balles, ar sportu saistīti pasākumi. Tādēļ uz atmiņu pēcpusdienu interesenti aicināti ņemt līdzi fotogrāfijas un citas liecības par piedzīvoto Veckuldīgas pilskalna pasākumos.

Līdzīgi kā tas bija pastaigā pa Pilsētas dārzu, šī pasākuma cikla laikā ikvienam būs iespēja dalīties savās liecībās un piedzīvojumos ar pārējiem interesentiem. Katrs, kam saglabājušās labas atmiņas, varēs stāstīt par sev tuvu un aizraujošu notikumu - pirmo tikšanos, neaizmirstamām dejām, jaunības nebēdībām vai izklaidēm ar draugiem Veckuldīgas pilskalnā - svarīgs ir katrs notikums.

Muzejs gatavojas nākamajiem pieredzē dalīšanās mirkļiem - kino skatīšanās Kuldīgā un novadā, kas norisināsies februārī, kā arī - dārzniecības un ziedu audzētāji Kuldīgā un novadā, kas risināsies martā, pavasara un plaukstošu ziedu gaidīšanas noskaņās.

Astroloģijas seminārs "Saule Mežāža zīmē"


Ņemot vērā to, ka visi zina savu “horoskopu" jeb Zodiaka zīmi, kurā dzimšanas brīdī ir atradusies Saule, Saules muzejs nāk klajā ar jaunu projektu - astrologijas semināru ciklu, kas turpmāk notiks katru mēnesi.

Ar Mežāža zīmi semināru ciklu uzsāks Astrologijas skolas izveidotājs un sabiedrībā atzīts astrologs Andris Račs. Semināra ietvaros astrologs mums pastāstīs kāds ir Mežāzis un kā ar šiem cilvēkiem vislabāk sadarboties. Saules muzeja radošajā darbnīcā, krāsosim sauli ar sava zodiaka elementiem, aplūkosim plašo sauļu kolekciju, kā arī iegriezīsimies tirdziņā "Latvisko darinājumu janvāra karuselis".

Astroloģijas seminārs "Saule Mežāža zīmē" notiks 31.janvārī plkst.18.00, Saules muzejā, Valņu ielā 30.
Dalība seminārā - 3.50 EUR. Pieteikšanās pa tālruni - 67225587.

Astroloģija ļauj cilvēkam iegūt lielāku pārliecību par savām spējām. Tā apstiprina iekšējās intuitīvās nojautas, kuras citādi baidītos realizēt. Bieži cilvēki iekšienē jūt spējas, kuras netiek izpaustas.

Astroloģija ļauj cilvēkam noskaņoties uz savu iekšējo spēku un izmantot domas, gribas un radošo spēku, lai veidotu savu dzīvi labāku. Akcentējot uzmanību uz cikliem, rodas iespēja uzzināt, kad ir iespēja kaut ko būtiski mainīt savā dzīvē, un kad notiks pārbaudījumi, lai saprastu, vai tiešām šodienas pieeja dzīvei apmierina un ir radoša.

Sākas starptautiskā folkloras festivāla "Baltica 2015" skates


2014. gada februārī sāksies skates ceļā uz Starptautisko folkloras festivālu "Baltica 2015". Pirmā skate notiks X Daugavpils Starptautiskā folkloras festivāla ietvaros 2014. gada 1.februārī plkst. 15.00 Daugavpils Latviešu kultūras centrā.

"Baltica 2015" skates visā Latvijā notiks līdz 5.maijam, un tajās izvērtēs folkloras kopu, etnogrāfisko ansambļu un citu ar tradicionālo kultūru saistītu izpildītāju māksliniecisko līmeni. Festivāls "Baltica 2015" Latvijā notiks 2015. gada vasarā. Tā tēma būs "Mantojums".

"Baltica" ir Baltijas tautām nozīmīgs notikums, kas demonstrē tradicionālās kultūras vērtības - dziesmas, instrumentālo mūziku, stāstījumus, rotaļas, dejas, kā arī tautas lietišķo mākslu, amatniecību, un citas tautas kultūras izpausmes formas. Festivālā piedalās etnogrāfiskie ansambļi, folkloras kopas, tautas mūzikas grupas, stāstnieki un citi individuālie izpildītāji. 2012. gadā festivāls, atzīmējot tā 25. jubileju, notika Latvijā, 2013.gadā "Baltica" norisinājās Igaunijā, savukārt, šogad festivālu rīko Lietuva.

Sinfonietta Rīga un Laimas Jansones koncerts Lielajā ģildē


31.janvārī plkst.19.00 Lielajā ģildē notiks "Sinfonietta Rīga" un Laimas Jansones koncerts.

Koncertā piedalās: Laima Jansone, kokle, Biruta Ozoliņa, balss, Sinfonietta Rīga, diriģents Normunds Šnē, dejotājs Krišjānis Sants.

Programmā: Laima Jansone Simfoniska poēma koklei, dziedātājai, dejotājam un kamerorķestrim, Veli Mati Pūmala Chains of Camenae, Broņus Kutavičus "Ziemeļu vārti".

Biļešu cena: EUR 7,11 - EUR 21,34 (Ls 5 - Ls 15). Biļetes pieejamas "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv.

Chinese New Year naktsklubā "Coyote Fly


31.janvārī plkst.22.00 naktsklubā "Coyote Fly" notiks Chinese New Year svinības. Par mūziku gādās - Markus Riva & Hoen.

Sergeja Jēgera dzimšanas dienas koncerts mūzikas namā "Daile"


1.februārī plkst.15.00 mūzikas namā "Daile" notiks Sergeja Jēgera dzimšanas dienas koncerts. Programmā: Dž.Kačīnī, G.F.Hendelis, H.Persels, K.W.Gluks, J.Lūsēns, R.Kalsons u.c. Koncertmeistare: Ieva Šmite Misiņa.

Biļešu cena: EUR 7,50 - EUR 17 (Ls 5,27 - Ls 17). Biļetes pieejamas "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv.