Raksts no Puaro.lv

Pirmdiena, 20. maijs (2013) 11:33

Kāpēc Maija Silova paņēmusi pauzi televīzijā?

Puaro.lv

Nu jau kādu laiku TV raidījumu vadītāja Maija Silova piebremzējusi savu darbību televīzijā. Pērn modes eksperte pieteica savu debiju rakstniecībā, izdodot dzejoļu krājumu „Stihija”, bet nu intervijā portālam Puaro.lv atklāj, ka nolēmusi laiku veltīt sevis pilnveidošanai, lai drīz vien sevi pieteiktu jaunā ampluā.

„Šobrīd esmu reģenerācijas procesā. Amerikāņi uzskata, ka pēc septiņu gadu darba cilvēkam ir jāmaina darba vieta vai profesija. Neuzskatu, ka man būtu jāmaina profesija. Gluži vienkārši vēlos iegūt jaunas zināšanas, lai atkal varētu ko pasniegt – jaunas idejas, kvalitatīvu produktu,” atklāj Maija.

„Tieši ar šādu sevis pilnveidošanu es šobrīd nodarbojos. Darbības žanru mainīt negrasos, bet noskaņas pavisam noteikti būs citas,” viņa pačukst, tomēr savas ieceres vēl vēlas paturēt noslēpumā.

Arī jaunais produkts būs saistīts ar televīziju. Bet vai Maija negrasās arī iemēģināt darbu radio, kā to nereti mēdz darīt citas TV personības? „Sevi radio ēterā nespēju iztēloties. Man ļoti patīk komunicēt ar cilvēkiem, tāpēc darbs radio man varētu padoties, tomēr šo gadu laikā esmu jau apradusi ar TV kameru. Ja tā niķojas vai nedarbojas, vienmēr spēju to „pierunāt” ieslēgties. It kā mums jau būtu izveidojušās attiecības,” nosmej Maija. „TV kamera mani saprot. Vai to spētu radio aparatūra? Es nezinu. Kamerā redzu savu auditoriju – es nerunāju ar tehniku, es jau redzu tos cilvēkus, kuri skatīsies manu raidījumu vai reportāžu. Tā ir ļoti svarīga nianse žurnālistikas darbā – aiz tehniskā aprīkojuma redzēt cilvēkus,” viņa uzskata.

„Vienmēr esmu apbrīnojusi radio dīdžejus, kuriem ir jāprot gan aizpildīt laiku, gan allaž būt labā noskaņojumā. Turklāt tiešraide neparedz nekādas kļūdas. Ja arī tādas gadās, jāprot tās apspēlēt.” Tikmēr viena no galvenajām radio sastāvdaļām – mūzika – Maijai gan iet pie sirds. „Esmu melomāne. Mūzika mani pavada visur un vienmēr. Tās izvēle ir atkarīga no tā brīža emocijām, laika un telpas sajūtas – katram dzīves brīdim tā ir sava. Jaunība man, piemēram, asociējas ar Kailijas Minogas un Nika Keiva dziesmu „Wild Rose”. Šādu melodiju, kas asociējas ar konkrētu dzīves posmu, man ir daudz.”