Raksts no Puaro.lv

16. augusts (2012) 08:54

Kabeļtelevīzijas kompānijas „Livas” oficiālā saimniece – Komi ciematiņa vecākā

Kā rāda Lursoft datu bāze, par SIA Livas – vienas no Latvijas lielākajām kabeļtelevīzijas kompānijām – lielāko īpašnieci jau pirms daudziem gadiem kļuvusi Krievijas Komi Republikas Kortkerosskas rajona Priozjornijas ciematiņa administrācijas vadītāja Ņina Morohina.

Šādu interesantu faktu atklājis portāls Pietiek.com.

Lursoft dati rāda, ka par SIA Livas 95% kapitāldaļu īpašnieci kļuvusi Krievijas iedzīvotāja Ņina Morohina, savukārt atlikušie 5% procenti pieder ārzonas kompānijai Tradebridge LLC, kas reģistrēta ASV, lai gan tās adrese liecina domāt par atrašanos Kiprā – „52. 1st April Street, 7600 Athienou, P.O. Box 26557, City Larnaca, State Cuprus”.
 

Ar pašu Morohinu, kura Livas īpašnieku vidū parādījusies jau 2001. gadā, Pietiek neizdevās sazināties, taču Kortkerosskas rajona administrācijā apliecināja, ka Priozjornijas ciemata – ar precīzo nosaukumu „seļskoje poseļeņije” – iedzīvotāju vidū patiešām esot tikai viena Ņina Aleksandrovna Morohina.
 

No tā izriet, ka tieši tālās Komi ciemata vecākā ir oficiālā saimniece Latvijas kabeļtelevīzijas uzņēmumā Livas, kaut kompānijas vadītājs jau aptuveni 17 gadus ir 1956. gadā dzimušais Vasīlijs Mihailovs, kurš, kā rāda Lursoft dati, līdz 2001. gadam arī bijis vienīgais Livas īpašnieks.
 

Pagājušo gadu SIA Livas beigusi ar gandrīz 300 tūkstošu latu apgrozījumu, bet pretēji gadu iepriekš gūtajai iespaidīgajai peļņai – 544 tūkstošiem latu – pērn strādājusi ar 384 tūkstošu latu zaudējumiem. Taču uzņēmumam ir arī divas meitasfirmas - SIA Livas KTV un Livas Net, kas pagājušo gadu beigušas ar peļņu un attiecīgi 1,49 miljonu un 319 tūkstošu latu apgrozījumu.
 

Pats Mihailovs divu nedēļu laikā neparko nevēlējās atbildēt uz Pietiek jautājumiem par to, kādā veidā Komi ciemata priekšniece kļuvusi par Latvijas kabeļtelevīzijas kompānijas īpašnieci un kādi ir Morohinas tālākie biznesa plāni Latvijā.

Pietiek.com