Raksts no Puaro.lv

Piektdiena, 29. jūnijs (2012) 12:04

Kā Saeimā klājas Kārlim Seržantam?

Kaspars Dobrovoļskis, Puaro.lv

Nu jau krietnu laiku bijušais skatītāju iecienītā raidījuma „Degpunktā” vadītājs vairs nav redzams zilajos ekrānos – viņš godam pilda deputāta pienākumus Latvijas Republikas Saeimā. Kā viņam tur klājas? Intervijā portālam Puaro.lv Kārlis Seržants dalās piedzīvotajā.

„Nu man ir iespēja tiešākā veidā risināt problēmas, kuras savulaik kā žurnālists cēlu gaismā, atspoguļojot tās raidījumā. Pamazām kaut kas arī izdodas,” stāsta Seržants. „Darbā man nebūt neklājas slikti, jo man pietiek gan zināšanu, gan prakses, kas nepieciešama produktīvai strādāšanai šajā sfērā. Nebūt nejūtos kā muļķītis starp simts gudrajām galvām.”

Salīdzinot darbu Saeimā ar pēdējos sešos gados „Degpunktā” piedzīvoto, deputāts atzīst, ka raidījumā bijusi jāpanes lielāka emocionālā, kā arī fiziskā slodze. „Nereti man bija jāceļas agri no rīta, jādodas uz pavisam otru Latvijas galu, piemēram, Daugavpili,  jāuztaisa sižets, bet vakarā vēl jāvada raidījums. Darba diena sākās astoņos no rīta, bet beidzās desmitos vakarā, turklāt bija jāpārdzīvo arī garie un nogurdinošie pārbraucieni. Dien dienā sastopoties aci pret aci ar cilvēku problēmām un apzinoties patieso situāciju valstī – apstākļus, kādos cilvēki joprojām dzīvo - rezultātā jūties iztukšots arī emocionāli.”

Tomēr tieši „Degpunktā” pieredzētais sniedz deputātam skaidru redzējumu uz notiekošo: „Nu nav šajā valstī tā, kā dažs labs valstsvīrs redz tikai pa sava dienesta auto logu. Eksistē arī pavisam cita veida apstākļi, kuros šobrīd diemžēl dzīvo lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju.”

Tos, kuri parasti sūkstās, ka politiķi Saeimā taču neko nedara, Kārlis Seržants mierina: „Šeit darba pietiek. Ticu, ka ir deputāti, kuriem kaut kādā veidā patiešām izdodas neko nedarīt, tomēr es to neprotu – esmu iestājies visās pieļaujamās komisijas un apakškomisijās, līdz ar to mana ikdiena ir aizpildīta. Saeimas mājas lapā pieejama visa informācija par katra deputāta paveikto, jebkuram vēlētājam ir iespēja par valstsvīru patieso uzcītību pārliecināties pašam. Šie faili skaidri parāda to, kurš patiesi Saeimā strādā, bet kurš šeit atnāk tikai atzīmēties.”

Puaro.lv lasītājiem Kārlis Seržants novēl vienkārši baudīt vasaru, lai arī kāda tā šogad būtu: „Es parasti ļoti gaidu to brīdi vasarā, kad pirmo reizi var iebrist jūrā un kārtīgi izpeldēties.”