Raksts no Puaro.lv

Piektdiena, 7. jūnijs (2013) 08:00

Kā likuma pārkāpēji uztver dziedošo policistu Nikolaju Puzikovu?

Puaro.lv un privātais arhīvs

Sākoties vasaras brīvdabas sezonai, skatuves māksliniekiem darba ir pilnas rokas. Koncerti, festivāli, vētrainas ballītes un restorānu atklāšanas, jāpagūst teju visur. Dziedātāja Nikolaja Puzikova ikdienu aizpilda vēl kāds pienākums – darbs Ogres Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ogres iecirknī.

„Man ir ļoti paveicies ar kolēģiem, kuri ir saprotoši un pretimnākoši. Vasarā, kad bieži nākas koncertēt, viņi atbalsta un saprot mani,” intervijā portālam Puaro.lv stāsta mūziķis. „Šogad Līgo svētkos manā grafikā tieši „iekrita” brīvdiena, kas ir labi, jo esmu jau piekritis piedalīties svētku koncertā Jēkabpilī. Policijā šis periods parasti ir diezgan noslogots, bet nevis tieši Līgo nakts, bet gan nākamā diena – tad sākās visliekākās trobeles.”

Ikdienā Puzikova darbs policijā aizrit visai mierīgi. „Protams, bieži vien cilvēki mani atpazīst, tomēr tajā brīdī es neesmu dziedātājs, jo pildu savus dienesta pienākumus. Grūtāk sokas ar likuma pārkāpējiem, kuri allaž ir neapmierināti, un tajā brīdī nav vairs svarīgi, kurš likumsargs viņiem izsaka mutisku brīdinājumu vai uzliek sodu.”

Ar papildus uzmanību mūziķis jau ir apradis: „Protams, sava veida skola man bija dalība šovā Okartes Akadēmija, tomēr jau iepriekš, kad sāku darbu policijā, man tika veltīti ziņkārīgi skatieni – daudz jaunu puišu policijas formā neredzēt, it sevišķi mazākās pilsētās, kāda ir Ogre.”

Nesen dziedātājs izdeva savu vasaras singlu ‘’Viņas varā’’ sadarbībā ar Dween un Mixtyper, kā arī 
savu pirmo dziesmu lietuviešu valodā ‘’Darosi karšta’’ un nu ir apņēmības pilns  šo valodu apgūt pilnībā. „Man tā šķiet ļoti skaista un skanīga. Arī lietuviešu publika ir manāmi atsaucīgāka par latviešiem. Iespējams, tāpēc, ka viņi ir sprīdi tuvāk dienvidiem. Turklāt Lietuvas tirgus sniedz papildus iespējas – kā nekā tā ir trīs miljonus liela auditorija.”

Arī dziedātāja brāļi iecienījuši radošajās mākslas – Oļegs Puzikovs vasarā pabeigs Latvijas Kultūras koledžu, kļūstot par profesionālu horeogrāfu, bet jaunākais no brāļiem, septiņus gadus vecais Jānis, kurš rudenī jau mācīsies 1.klasē, ir apveltīts ar muzikālām iemaņām. „Ja viņam kaut ko nodziedu, viņš spēj to tūlīt atkārtot, tāpēc domājam viņu pieteikt arī mūzikas skolai.”