Raksts no Puaro.lv

Sestdiena, 27. jūlijs (2013) 09:49

Irina Dubcova par fonogrammām un Pētera Upelnieka rezultātiem

Krievu dziedātāja un komponiste, Krievijas TV šova „Zvaigžņu Fabrika 4” uzvarētāja Irina Dubcova, kura pati reiz piedalījusies jauno dziedātāju konkursā „Jaunais Vilnis”, toreiz piekāpjoties vien latviešu grupai „Cosmos”, pieļauj, ka šī gada Latvijas pārstāvja sliktie rezultāti varētu būt uztraukuma dēļ.

„Pašai man gan nav izdevies redzēt šī gada konkursantu uzstāšanos, tomēr no personīgās pieredzes varu teikt, ka šādos gadījumos visvairāk iegāž tieši uztraukums. Tās ir pavisam elementāras, cilvēciskas bailes, kas pārņem brīdī, kad ļaujies uztraukumam,” jautāta, kas, viņasprāt, varētu būt vainojams Pētera Upelnieka zemajos rezultātos, savu viedokli pauž Dubcova.

„Jāņem vērā, ka mēģinājumos Dzintaru koncertzāle ir tukša, bet vakaros, koncertu laikā – pilna cilvēku. Kaut gan tā ir brīvdabas skatuve, skaņa, atkarībā no zālē esošo cilvēku daudzuma, mainās. Dziedātājs, izejot uz skatuves pirmo reizi, no šīm skaņu izmaiņām var sabīties. Ja mākslinieks nespēj sevi uzreiz "savākt", iestājas bailes, kas izpildījuma kvalitātei nebūt nenāk par labu,” uzskata pieredzējusī dziedātāja.

„Arī es joprojām ik reizi pirms iziešanas uz skatuves uztraucos, un man pat sāk salt plaukstas, tomēr tas ir jāprot kontrolēt. Patiesībā, šo nelielo baiļu sajūtu dziedātājs nedrīkst pazaudēt, pretējā gadījumā viņa karjera ir zudusi. Īsts mākslinieks nav tas, kurš spēj tīri nodziedāt augšējās notis vai pārzina mūzikas tehniku – māksliniekam tādam ir jābūt sirdī un dvēselē,” prāto Dubcova.

„Man ir liels prieks par „Jaunā Viļņa” dalībniekiem, jo konkursa līmenis ar katru gadu aug – tas ir bagāts ar jauniem talantiem. Un tiem, kuri apgalvo, ka šeit visas vietas ir nopirktas, varu, liekot roku uz sirds, atbildēt, ka tā nav! „Jaunajā Vilnī” viss notiek godīgi, tāpat kā mūzikas biznesā kopumā. Nekas nenotiek ar draugu palīdzību vai „caur gultu”. Ja neticat, varat paši par to pārliecināties!” – aicina mūziķe, kura ir arī bērnu „Jaunā Viļņa” žūrijas locekle.

„Esmu ar abām rokām par to, lai šajā konkursā arī turpmāk vairs netiktu izmantotas fonogrammas. Cilvēki, kuri šos koncertus apmeklē, maksā lielu naudu par biļetēm, tāpēc viņiem ir tiesības zināt, ka gaidītā koncerta vietā viņi klausīsies to pašu mūzikas disku, ko mājās vai radio,” uzskata Dubcova. „Dziedāšana ar fonogrammu nav godīga pret skatītājiem. Tad jau labāk sajaukt vārdus vai nodziedāt šķību noti, nevis nepareizajā brīdī atvērt muti. Arī man ir bijuši koncerti, kuros biju spiesta dziedāt ar fonogrammu. Man bija tik ļoti bail, ka neīstajā brīdī noplātīšu muti un izskatīšos pēc muļķes!” – piedzīvotajā dalās dziedātāja, kura jau vairākus gadus ir TV šova „X Factor” ukraiņu versijas žūrijā.

Irina Dubcova kopā ar vīru, grupas „Plaza” līderi Romānu Čerņicinu audzina nu jau septiņus gadus veco dēliņu Artjomu. Lai arī par vienu no viņas dēla mīļākajām rotaļlietām kļuvusi elektriskā ģitāra, dziedātāja nav pārliecināta, vai Artjomam lemta muzikālā karjera. „Katram bērnam jau piedzimstot dots kāds īpašs talants. Vecāku uzdevums ir to pamanīt un attīstīt. Kaut gan Artjoms mīl mūziku, manuprāt, lai kļūtu par labu dziedātāju, vīrietim nepieciešams krietni lielāks talants nekā sievietēm. Viņi nevar atļauties dziedāt vienkārši labi, nepieciešams izteikts talants. Tam jābūt gluži kā Dieva dotai sūtībai,” uzskata pieredzējusī māksliniece.