Raksts no Puaro.lv

16. oktobris (2014) 08:17

Igors Popovs: Dzīves sparu smeļos darbā un ceļojumos

Ar laba garastāvokļa un lieliska izskata recepti dalās atraktīvais frizieris un stilists Igors Popovs*.

Raksturojiet, lūdzu, savu ikdienu.
Jau sešpadsmit gadus esmu frizieris un pēdējos piecus strādāju par tehnologu amerikāņu kosmētikas ražotājuzņēmumā „Farouk Systems”. Vadu seminārus visā Eiropā un arī ārpus tās robežām. Piedalos dažādu šovu veidošanā un divus gadus esmu oficiāls skaistumkonkursa „Miss Universe” stilists. Lidmašīnā  pavadu vairāk laika nekā mājās. Es lieliski varētu strādāt arī par ceļojumu konsultantu vai stjuartu (smejas).


Vai daudz strādājat?
Lai gūtu panākumus, vienmēr ir daudz jāstrādā. Darbs nekad nebeidzas brīdī, kad izeju no salona. Bieži vien priekšdarbi kādam semināram aizņem vairākus mēnešus. Es vienmēr ļoti cītīgi gatavojos katram uznācienam.


Kas ir jūsu klienti?
Nu jau pēdējos desmit gadus faktiski strādāju vienīgi ar saviem klientiem. Daži no viņiem savus matus man uztic no pašas manas profesionālās dzīves sākuma. Vēl no tiem laikiem, kad strādāju mājās, nevis salonā. Esmu frizējis arī daudzas slavenības. Tomēr populāri un ļoti bagāti ļaudis arī ir tikai cilvēki, kuriem ik pa brīdim nepieciešams profesionāļa veidots matu sakārtojums.
Kas šobrīd ir modē frizūru pasaulē?
Modē ir viss, ko cilvēki nēsā un kas viņiem piestāv. Šobrīd ļoti lielu lomu ieņem undercut tehnika, kad īsākiem matiem pāri ir garāki. Tiek izmantoti dažādi matēti efekti un savienotas krāsas, kuras it kā nesader kopā. Piemēram, zaļš un rozā.

Tik nopietni strādājot, ir nepieciešama arī atpūta. Vai jums patīk ceļot?
Ceļošana ir mans otrais hobijs. Pirmais - friziera darbs. Mana nodarbošanās ir saistīta ar nemitīgu ceļošanu, bet tas katru dienu paver pilnīgi jaunas virsotnes un tāpēc nekad neapnīk. Taču nekādā gadījumā nedrīkst aizmirst par organisma atpūtināšanu arī no ceļošanas, jo tas ļoti nogurdina.Kādas zemeslodes vietas, kur esat pabijis savos ceļojumos, ir īpaši palikušas atmiņā?
Man ļoti patīk Āzija. Katru gadu vismaz braucienu veltu kādai vienai vai vairākām Āzijas valstīm. Cenšos biežāk apmeklēt vietas, kurās ir mazāk tūristu, vairāk iepazīt vietējās tradīcijas un kultūru. Maksimāli maz izmantoju glamūrīgas 5-zvaigžņu viesnīcas, jo tās nedod priekšstatu par valsti. Katrai vietai pasaulē ir savi plusi un mīnusi. Romu uzskatu par visskaistāko pilsētu uz planētas. Mani ļoti iedvesmo arī Londona. Abas šīs pilsētas ir ļoti multinacionālas. Labākais ēdiens, pēc manām domām, ir Grieķijā un Turcijā. Skaistākā daba -  Jaunzēlandē un Šrilankā. Bet nav nevienas labākas vietas par mājām Rīgā!

Kādas slavenības esat saticis, apbraukājot pasauli?
Ik vienā no saviesīgiem pasākumiem var satikt daudz dažādas slavenības. Arī apmeklējot koncertus iespējams vai ik uz soļa ieraudzīt populārus ļaudis. Manuprāt, būt slavenībai - tas nav nekas īpašs un es nešķiroju - slavens vai mazāk zināms. Daudz interesantāk ir strādāt kopā ar zinošiem cilvēkiem, vai pareizāk sakot, būt daļai no projekta, kurā piedalās arī slavenības.

Kā uzturat sevi formā?
Uzturēt sevi formā ir diezgan grūti, ja ņem vērā tādu dzīvesveidu, kāds ir man, taču nav neiespējami. Nu jau vairākus gadus es cītīgi sportoju, arī ceļojot. Man ir arī savs treneris, kurš rūpējas, lai treniņu laikā veiktie vingrinājumi būtu izpildīti pareizi un efektīvi. Nepareizi veikts vingrinājums nedos vēlamo rezultātu. Arī vingrojumu secībai un skaitam ir ļoti liela nozīme.

Vai uztura ziņā esat izvēlīgs, izvēlaties īpašus ēdienus?
Septiņdesmit procenti no labi veidota auguma slēpjas mākslā izvēlēties uzturu, ko lietojam.  Mēs esam veidoti no tā, ko apēdam, pārējais ir sports un ģenētika. Jums taisnība, nākas īpaši rūpīgi pārdomāt ēdienkarti, lai tā būtu pareizi sabalansēta un ikdienā justos labi. Tādēļ frizierim nākas būt arī dietologam (smejas). Daudz par to interesējos un lasu. Mēģināju dzīvot kā vegāns, taču mans organisms, šķiet, nav piemērots tādam dzīvesstilam un pēc ārsta ieteikuma ātri nācās atsākt uzturā lietot gaļu un olas.

Kādi ir jūsu paša skaistumkopšanas noslēpumi?
Nav nekādu triku. Galvenais ir mācīties, mācīties un vēlreiz mācīties. Nekad nedrīkst apstāties jaunu zinību apgūšanā. Katru gadu veltu ļoti daudz līdzekļu mācībām pasaules labākajās un slavenākajās manas profesijas skolās, lai uzzinātu par jaunākajām tendencēm un neatpaliktu no pasaules vēsmām. Grūti nosaukt frizierskolu, kurā es vēl nebūtu mācījies (smejas). Tas dod vislabāko iedvesmu.Nosauciet kādu kosmētikas produktu, bez kura nevarat iedomāties savu ikdienu?
Biosilk hydrating matu zīds ar marakujas eļļu. Multifunkcionāls. Esmu to ziedis gan uz sejas aizsardzībai pret saules apdegumiem, tas noderējis arī matiem, kā sākotnēji paredzēts, un arī ķermeņa mitrināšanai. Ar to esmu pat spodrinājis kurpes!

Kur gūstat sirdsmieru?
Es daudz meditēju un daudz smaidu. Tas vienmēr uzlabo omu. Man ir ļoti svarīgi vienmēr būt labā noskaņojumā, jo negatīvi cilvēki nevienam nepatīk. Ļaudis piesaista tikai pozitīvie!

Kur smelties prieku?
Darīt tikai to, kas patīk, kā, piemēram, dzīvoju es. Visvairāk man nepatīk mazgāt traukus, tāpēc to nedaru (smejas).

Ko novēlat Puaro.lv lasītājiem?
Esiet laimīgi un izbaudiet katru mirkli! Tuvākie cilvēki un mirklis - tas ir dārgākais, kas mums dots.*) Igors Popovs: frizieris-stilists. Diplomi: Vidal Sassoon Academy (Londona), Tony&Guy Academy (Milāna, Londona), High Fashion Look designer, u.c.
Piedalījies: Fashion Week Milan, Top stylist of Miss Universe 2012 Las Vegas (ASV) un Moscow 2013 (Krievija) u.c.
Salonu Ambassade de la Beaute (Rīga), Franck Provost (Dubaja) top stilists, Farouk Systems Academy treneris, Europien Farouk Systems radošās komandas dalībnieks Top fashion shows ietvaros.