Raksts no Puaro.lv

Otrdiena, 30. aprīlis (2013) 09:40

Hjū Lorijs: Doktora Hausa atveidošana bija murgs!

Lai arī loma seriālā Doktors Hauss britu aktierim Hjū Lorijam (Hugh Laurie) atnesa ne tikai pasaules slavu, bet arī iespaidīgu bagātību, viņš neslēpj, ka loma šajā seriālā bijis murgs. Par vienu sēriju aktieris saņēma 250 tūkstošus britu mārciņu, kas viņu padarījis par pelnošāko TV seriālu aktieri visā pasaulē. Par šo lomu Lorijs saņēmis arī divus Zelta globusus.

Intervijā Radio Times 53 gadus vecais aktieris nu atklāj seriāla smagās aizkulises. Vienudien viņš pats speciāli izraisījis auto negadījumu, lai tikai varētu iegūt pāris brīvdienas no filmēšanas. Savu lāča pakalpojumu nesusi arī slava. Lorijs notonējis sava auto logus, jo „vairs nav spējis izturēt, ka apkārtējie nepārtraukti fotografē viņa iepirkumu maisiņu saturu.”

„Tagad tas izklausās absurdi,” stāstīja aktieris, kurš pēdējo sēriju nospēlēja pērn. „It kā jau es tikai izspēlēju dažādas situācijas foršu cilvēku kompānijā. Kas gan tajā var būt tik grūts? Bet atkārtošanās un rutīna gadu no gadu to pārvēta tādā kā murgā. Man uznāca melnie periodi, brīži, kad likās, nav kur aizbēgt. Man ir ļoti augsta darba ētika. Es nekad nekavēju, nekad pēdējā brīdī nezvanu un nesaku, ka esmu saķēris gripu.”

„Bet tad, vienu dienu, ceļā uz filmēšanās studiju es sevi pieķēru pie domas: Ja nu es tagad iekļūtu negadījumā un iegūtu pāris brīvdienas? Cik spīdoši gudri tas būtu?” – atceras aktieris.

Situāciju vēl smagāku padarīja fakts, ka aktieris visu filmēšanās laiku – astoņus gadus - pavadīja Losandželosā, kamēr viņa sieva un bērni turpināja dzīvi Lielbritānijā. „Esmu neizsakāmi priecīgs atkal būt kopā ar viņiem. Atkal vest pastaigā suni, klausīties mūziku un lasīt grāmatas.”