Raksts no Puaro.lv

9. augusts (2012) 13:42

Grupa Autobuss debesīs savu 15 gadu jubileju atzīmēs kopā ar skatītājiem

Publicitātes

Viena no mūsdienu populārākajām latviešu grupām Autobuss debesīs, gatavojoties savai 15 gadu jubilejai, 20. oktobrī koncertzālē Palladium sniegs vērienīgu solo koncertu, piedāvājot klausītājiem savu labāko dziesmu izlasi.

Savas pastāvēšanas laikā grupa Autobuss debesīs izpildījusi gan daudzas Imanta Kalniņa dziesmas, gan pašu komponētus skaņdarbus. Pēc ilgiem laikiem tieši šajā koncertā grupa tos atskal atskaņos, turklāt gaidāmi arī vairāku dziesmu pirmatskaņojumi, kuru autori ir paši grupas dalībnieki.

Kā grupas koncertu neatņemamu sastāvdaļu, Autobuss debesīs izpildīs arī populārākās Imanta Kalniņa dziesmas no grupas repertuāra, kuru skanējumu bagātinās arī vairāki īpašie koncerta viesmākslinieki.

"Pēdējo gadu laikā aktīvi muzicējam ar īpašām koncertprogrammām, kā arī piedalāmies Imantdienās, bet pašiem sava solo koncerta nav bijis jau vairākus gadus. Tieši tāpēc prieks gatavoties šim notikumam ir divkārtīgs," uzsver grupas mūziķi.

Grupa Autobuss debesīs tika izveidota 1998. gadā, kad bijušie skolas biedri Marts Kristiāns Kalniņš un Emīls Zilberts nolēma īstenot sen lolotu sapni un nodibināja grupu, kuras repertuāra pamatā galvenokārt ir Imanta Kalniņa mūzika – gan populārākās dziesmas no dažādiem komponista daiļrades posmiem, gan īpaši sacerējumi tieši šim izpildītāju sastāvam.

Kopš grupas dibināšanas Autobuss debesīs ir izdevuši septiņus mūzikas albumus; mākslinieki ir koncertējuši teju visā Latvijā, muzicējuši vairākās Eiropas valstīs un ASV, piedalījušies daudzos liela mēroga pasākumos, kā arī iestudējuši vairākas apjomīgas
koncertprogrammas. Grupā muzicē Marts Kristiāns Kalniņš, Kārlis Auzāns, Emīls Zilberts, Armands Treilihs un Andris Dzenis.

Biļetes uz koncertu nopērkamas Biļešu Serviss kasēs un internetā jau no 13. augusta. Pirmo 100 biļešu cena Ls 12, vēlāk Ls 15.