Raksts no Puaro.lv

Pirmdiena, 26. janvāris (2015) 13:17

Grāmatu par “neērto Vaškeviču” pirmie saņem prokurori, tiesneši un deputāti

Pirmdien, 26.janvārī, uzņēmējas un cilvēktiesību aktīvistes Ināras Vilkastes jaunā grāmata “Uzbrukums valstij. “Neērtais Vaškevičs”” nosūtīta Latvijas Republikas prokuroriem, tiesnešiem, tiesībsargājošo institūciju darbiniekiem un Saeimas deputātiem - kopumā vairāk nekā 170 adresātu.

Drīzumā grāmata  nonāks grāmatveikalos, un tuvākajā laikā tā tiks izdota arī latviešu, angļu un citās Eiropas Savienības valstu valodās.Ināra Vilkaste (attēlā) uzsver: “Grāmatā es centos izprast tos traģiskos notikumus, kuri sākās 2006.gadā. Mūsu ģimene pārdzīvoja neiedomājamus satricinājumus – izsekošanu, draudus, izspiešanu, mūsu jaunākās meitas nolaupīšanas mēģinājumu, Vladimira Vaškeviča slepkavības mēģinājumu, viņa diskreditāciju un atbrīvošanu no amata, ģimenes advokāta Aināra Platača bezvēsts pazušanu un bezgalīgo tiesisko vajāšanu. Neskatoties uz smagajiem pārbaudījumiem, es esmu nolēmusi turpināt cīņu par man tuvo cilvēku dzīvi un savu reputāciju."

Ināra Vilkaste ar savas ģimenes bezprecedenta vajāšanas piemēru cenšas uzskatāmi parādīt būtiskus cilvēktiesību pārkāpumus, ko veikuši atsevišķi Latvijas tiesībsargājošo institūciju un specdienestu darbinieki.

Tā sauktā Vilkastes-Vaškeviča lieta piesaista arvien lielāku Eiropas cilvēktiesību un sabiedrisko darbinieku uzmanību un ir vairākkārtīgi atzīmēta cilvēktiesību aizstāvju konferencēs un tādos fundamentālos darbos kā “Taisnīguma klusēšana. Cilvēktiesības kā Eiropas vērtību pamats” (2014) un “Cilvēktiesības kā Eiropas vērtību pamats“ (2014). Daudzi pazīstami Eiropas eksperti uzskata, ka postkomunistiskais mantojums vēl aizvien ievērojami ietekmē Latvijas likumdošanu un tās pielietojumu.

Savukārt Ināras Vilkastes sūdzība jau ir pieņemta izskatīšanai Eiropas Cilvēktiesību tiesā, tādējādi apliecinot, ka ir pamats Latvijas tiesībsargājošo iestāžu darbības izvērtēšanai.

Dr. Valters Švimmers, bijušais Eiropas Padomes ģenerālsekretārs: “Mēs gribam pievērst sabiedrības uzmanību šim neticamajam stāstam, kurš diemžēl parāda realitāti mūsdienu Eiropā. Mēs ceram, ka galu galā Latvijas varas institūcijas pildīs savu pienākumu un aizstāvēs savus pilsoņus no šī murga. Lieta jau ir nonākusi Eiropas Cilvēktiesību tiesā Strasbūrā, lai panāktu taisnīgu un neatkarīgu tiesas lēmumu. Latvijai kā Eiropas Savienības un Eiropas Padomes loceklei būs jāieklausās Eiropas lēmumā."

Ināra Vilkaste: “Šobrīd, 2015.gadā, visi runā par sekām, krimināllietām un civillietām, kuras ir ierosinātas pret mani un Vladimiru Vaškeviču. Par cēloņiem – izspiešanu, slepkavības mēģinājumiem un diskreditāciju – visi jau sen ir aizmirsuši. Grāmatā es parādīju, kā un kāpēc viss tas sākās. Tajā ir fakti, kuri uzskatāmi liecina par pretrunām tā saucamajā “pierādījumu ķēdē” un izvirzīto apsūdzību neloģiskumu. Mans mērķis – norādīt cilvēkiem, kuri nonākuši līdzīgā situācijā, ka nedrīkst padoties, jāatrod sevī spēks skaļi runāt par netaisnībām. Tikai tā var apturēt ļaunumu.”