Raksts no Puaro.lv

Pirmdiena, 25. jūnijs (2012) 10:25

Ģirts Ķesteris Dailes teātra noslēguma ballē pārsteidz ar stilu -FOTOREPORTĀŽA

Kristaps Bergs, Puaro.lv

Atjaunojot tradīciju, aizvadītajā piektdienā pēc sezonas pēdējās izrādes „Džons Neilands” Dailes teātrī jautrā noskaņojumā pulcējās tā uzticamākie apmeklētāji, lai ar vērienu atzīmētu teātra sezonas noslēgumu.

Sezonas noslēguma balles viesus viesmīlīgi sagaidīja un par viņu noskaņojumu rūpējās atraktīvie aktieri Intars Rešetins un Lauris Dzelzītis. Par muzikālo noskaņu un dejošanai piemērotu mūziku gādāja kapella „Usma”, kurā muzicē Juris Vaivods, Paulis Pētersons, Mārcis Kūlis, Zintis Žvarts, kā arī Ivo un Uģis Krūzkopi.


Ar muzikālajiem priekšnesumiem klātesošos priecēja arī paši talantīgie aktieri - Ieva Segliņa, Ērika Eglija, Artis Robežnieks, Ģirts Ķesteris, Jānis Paukštello, Intars Rešetins un Lauris Dzelzītis.

Ar milzu intrigu uz skatuves tika aicināts aktieris Ģirts Ķesteris, kurš regulāri ierindojas Latvijas iekārojamāko un seksīgāko vīriešu topu augšgalos. Seksapīlā mākslinieka vietā sanākušie uz skatuves sagaidīja vien padzīvojošu večuku. Vēlāk gan viesi steidza atzīmēt, ka bārdiņa māksliniekam piestāvot.


Balles gaitā tika paziņoti arī skatītāju aptaujas rezultāti. Aizpildot anketas, kas bija pieejamas Dailes teātra foajē pirms izrādēm un izrāžu laikā, skatītāji līdz pat 21. jūnijam tika aicināti atzīmēt sezonas labākos aktierus un izrādes.

Par labāko aktrisi 2011./2012. gada sezonā skatītāji atzinuši Rēziju Kalniņu, labākā aktiera gods ticis Artūram Skrastiņam, bet no aizvadītās sezonas izrādēm skatītāji anketās visbiežāk atzīmējuši mūziklu „Marlēna”.

Līdzās Rēzijai Kalniņai kā labāko aktrisi skatītāji visvairāk minējuši arī Ilzi Ķuzuli-Skrastiņu, Indru Briķi, Vitu Vārpiņu, Ievu Segliņu un Kristīni Nevarausku, savukārt ar Artūru Skrastiņu vissīvāk konkurēja Ģirts Ķesteris, Intars Rešetins, Lauris Dzelzītis un Andris Bērziņš. Uz labākās izrādes godu pretendēja arī „Džons Neilands”, „Amadejs”, „Pirmā grēka līcis”, „Marija Stjuarte” un „Es - Frīda Kalo”.

Skatītāju visaugstāk novērtētās izrādes režisors, kā arī labākā aktrise un aktieris dosies kruīza ceļojumā Rīga - Stokholma - Rīga De Luxe kajītē, baudot vakariņas kuģa zviedru galda restorānā un speciālas brokastis kuģa a la carte restorānā. Šo balvu māksliniekiem dāvina kompānija TALLINK.

Balles īpašais notikums bija Teātra attīstības apvienības „Daile” rīkotā izsole, kurā tika izsolīti unikāli Dailes teātra mākslinieku veidoti dizaina priekšmeti, kas tapuši no teātra repertuārā vairs neesošo izrāžu dekorāciju elementiem. Visi izsoles ienākumi tiks izmantoti nākamās sezonas pirmās pirmizrādes „Finita la comedia!” iestudēšanai.


„Šī sezona bija īpaši smaga, tāpēc esmu laimīgs, ka beidzot ir sācies atvaļinājums,” intervijā portālam Puaro.lv neslēpa Lauris Dzelzītis. Lai arī vasaras laikā aktieris saņem neskaitāmus piedāvājumus uzstāties un piedalīties dažādos pasākumos, šovasar viņš nolēmis no tiem atteikties: „Esmu ieplānojis doties ceļojumā, kā arī vairāk laika pavadīt laukos – Alojā.”

Arī Artis Robežnieks apstiprināja, ka vasaru sagaidījis ar atvieglojumu, nevis skumjām: „Atvaļinājumu kā atpestīšanu tomēr gaida jebkurš – arī aktieri. Kaut vai mēnesis bez teātra sniedz pavisam jaunu darba sparu un enerģijas lādiņu,” viņš norādīja.