Raksts no Puaro.lv

16. augusts (2012) 10:12

"GazInvest" interesējas par Valmieras gaļas kombināta "Triāls" ražotni

Krievijas kompānija "GazInvest" interesējas par bankrotējušā Valmieras gaļas kombināta "Triāls" ražotni, šodien raksta žurnāls "Ir".

Biznesa tagadējais īpašnieks - SEB bankas meitasfirma "Latektus" - gan žurnālam skaidro, ka nekādi dokumenti vēl nav parakstīti un joprojām turpinās sarunas ar vairākiem citiem investoriem. Tomēr Valmieras domē ir pārliecināti, ka darījums ar "GazInvest" notiks.

Pēc Valmieras domes pārstāvja teiktā, "GazInvest" saistīts ar gāzes iekārtu biznesu un investīcijām. Par "Triālu" uzņēmums interesējies jau sen - kad kombināts tikko bija slēgts. Valmieras domes izpilddirektors Jānis Baiks saka, ka investori grib gan atjaunot bijušo "Triāls" ražotni, gan šajā teritorijā 16 hektāru platībā iekārtot augsti tehnoloģiskas ražotnes.

Pērn Latvijā tika reģistrēta SIA ar tādu pašu nosaukumu, tās oficiālā adrese ir Piņķos. SIA īpašnieks ir Krievijas pilsonis Sergejs Čerņins. Cilvēks ar šādu vārdu ir lielās korporācijas "GazEnergoStroi" prezidents, raksta žurnāls. Korporācija desmit gadus darbojas energobūves sfērā gan Krievijā, gan NVS, gan Rietumeiropā.

Kā ziņots, 2009.gada aprīlī Valsts ieņēmumu dienests tiesai iesniegtajā "Triāla" maksātnespējas pieteikumā norādīja, ka uzņēmumam ir saistības pret valsts budžetu 1 541 146 latu apmērā.

SIA "Triāls" bija viens no lielākajiem gaļas pārstrādes uzņēmumiem Latvijā, kas ražoja pilnu gaļas produktu klāstu - dažādu veidu desas, kūpinājumus, konservus, kulinārijas un svaigas gaļas izstrādājumus.

Uzņēmuma ražotne, kā arī administratīvais bloks Valmierā izvietots 12 hektāru lielā teritorijā. Uzņēmumā tika nodarbināti 200 cilvēku.

LETA