Raksts no Puaro.lv

14. augusts (2012) 21:28

Gastronomijas festivālam pieteikušies jau 33 restorāni

Dalībai Gastronomijas festivālā pieteikušies jau 33 restorāni, kafejnīcas un bāri, informēja festivāla rīkotāji.

Gastronomijas festivāls notiks Rīgā no 1.septembra līdz 9.septembrim. Festivāla laikā Rīgas restorāni, kafejnīcas un bāri Rīgas iedzīvotājiem un viesiem prezentēs unikālu gastronomisko piedāvājumu, lai ikviens varētu izbaudīt vēl nebijušas garšas sajūtas un sabiedriskās ēdināšanas un viesmīlības uzņēmumu profesionalitāti.

Gastronomijas festivāla organizatoru pārstāvis Oskars Šļakota sacīja, ka festivāls notiek izstādes "Riga Food 2012" laikā, un tā mērķis ir popularizēt ārpus mājas ēšanas kultūru Latvijā, laužot stereotipus par to, ka patīkamas maltītes ieturēšana restorānā, kafejnīcā vai bārā ir nesamērīgi tēriņi.

Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas izpilddirektore Santa Graikste uzvēra, - lai arī Latvijā priekšroka tiek dota ēšanai mājās, salīdzinot ar "treknajiem" gadiem, cenas restorānos ir kļuvušas draudzīgākas un profesionalitātes līmenis ir audzis. Tādēļ Gastronomijas festivāls ir lieliska iespēja restorāniem un kafejnīcām parādīt savu prasmi ēdienu gatavošanā, izmantojot vietējos produktus, parādīt savas "odziņas" un piesaistīt jaunus klientus.

Ar Gastronomijas festivāla dalībnieku īpašajiem piedāvājumiem var iepazīties Gastronomijas festivāla mājaslapā "www.gastrofest.lv" vai izstādes "Riga Food 2012" mājaslapā. Savukārt sociālajos tīklos "www.draugiem.lv", "twitter.com" un "www.facebook.com" atrodama pati aktuālākā informācija par pasākumu, kā arī ikvienam ir iespēja piedalīties konkursos un laimēt balvas.

Gastronomijas festivāls notiek starptautiskās pārtikas izstādes "Riga Food 2012" laikā. To rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība "BT 1" un producentu grupa "Piraija Event" sadarbībā ar Latvijas Viesnīcu un restorānu asociāciju, Pavāru klubu, Latvijas Bārmeņu federāciju un katru festivāla dalībuzņēmumu.

Kā ziņots, kārtējā starptautiskā pārtikas, dzērienu, pārtikas pārstrādes, tehnoloģiju, iepakojuma, inovāciju, sabiedriskās ēdināšanas, viesnīcu un veikalu aprīkojuma un servisa izstāde "Riga Food 2012" notiks no 5.septembra līdz 8.septembrim starptautiskajā izstāžu centrā "Ķīpsala". Izstādi papildinās Gastronomijas festivāls, plaša pasākumu, paraugdemonstrējumu un konkursu programma.

Nozare.lv