Raksts no Puaro.lv

Trešdiena, 26. marts (2014) 11:12

Gada modes dizainere Inese Ozola: Mani visvairāk iedvesmo nodošanas termiņš!

Mainoties sezonām, vienmēr aktuāls kļūst jautājums: ko lai uzģērbj? Un kurš gan cits to varētu zināt labāk par pašiem modes tendenču radītājiem? Puaro.lv sarunājas ar Latvijas Gada modes dizaineri, zīmola „Amoralle” radītāju Inesi Ozolu. Par aktuālo apģērbā, radošām izpausmēm garderobē un spēju apvienot veiksmīgu karjeru ar ģimenes dzīvi.

Agneta: Kur smeļat iedvesmu saviem tērpiem?

Inese: Es pat nezinu. Visvairāk mani iedvesmo nodošanas termiņš. Ja jūs man teiktu, ka vēlaties jaunu kleitu, bet jau rīt, tas mani ļoti iedvesmotu un es spētu radīt skaistu tērpu. Nepieciešama neliela spriedze.

A.: Kas, jūsuprāt, jaunajā pavasara sezonā būs modē sievietēm?

I.: Manuprāt, šosezon, tāpat kā vairākas iepriekšējās sezonas, sievietēm visaktuālāk būs būt sievišķīgām. Bikses vajadzētu nolikt dziļi skapī, nēsāt vairāk svārkus un kleitas, kā arī daudz smaidīt un būt priecīgām. Tērpi ir otršķirīga lieta, jo vienmēr jāvelk mugurā tikai tas, kas pašai patīk, izņemot bikses! (smejas).

A.: Kāds svārku garums un forma varētu būt visaktuālākā?

I.: Akcentu vajadzētu likt uz savu iekšējo sajūtu, sekojot tam, kas pašai patīk. Katrai sievietei ir sava tā brīža sajūta. Citreiz ir vēlme uzvilkt ko īsāku, bet dažkārt tieši pretēji – kādu garu, vējā plīvojošu un brīvu. Tādos brīžos nevajag sekot modes tendencēm. Cilvēks, kas jūtas labi, vienmēr arī izskatīsies ģērbies aktuāli. Manuprāt, modi nosaka mirdzums acīs. Pašpārliecinātība vienmēr būs modē un to rada sajūta, ka esat uzvilkuši tērpu, kas pašiem piestāv un patīk.

A.: Katrai sievietei skapī dzīvo briesmonis “man nav ko vilkt mugurā”. Kā ar to cīnīties?

I.: Nevajag cīnīties, bet blakus skapim gluži vienkārši turēt šķēres. Problēma nav tajā, ka skapī nav tērpu, bet gan tajā, ka tur nav nekā jauna. Šķēres ļaus iegūt ko jaunu pāris minūtēs. No jaciņas – vestīti, bet no kleitas – topiņu. Tiešām iesaku to izmēģināt! Man pašai ļoti patīk tā darīt. Un man nemaz nav žēl savas drēbes sagraizīt, jo tas rada tādu prieku, turklāt par brīvu!

A.: Nesen saņēmāt Latvijas Stila un Modes balvu kā Gada modes māksliniece. Kā jums izdodas apvienot ģimenes rūpes ar tik veiksmīgu karjeru?

I.: Tieši ar to sievietes ir īpašas – mēs spējam apvienot daudzas nodarbes, atsakoties no kaut kā tajā brīdī ne tik svarīga. Es diemžēl nespēju atteikties no darba, pat neraugoties uz to, ka man mājās ir četri mazi bērni. Jaunākajai meitai ir gadiņš, vecākajai jau divpadsmit.

A.: Cik daudz laika jums nepieciešams, lai visa kuplā ģimene būtu saģērbusies, saposusies un gatava doties ārpus mājas?

I.: Nekad neesmu uzņēmusi laiku! Meitenes ir patstāvīgas un pašas prot sapucēties, mēs nekādas vadlīnijas apģērba izvēlē neuzspiežam. Vienīgais noteikums – apģērbties atbilstoši laikapstākļiem. Dažkārt gan viņām sanāk saģērbties varbūt ne tik labi, bet es to atbalstu, jo tas ir ceļš uz atvērtu personību. Manuprāt, ģērbšanās nevar būt pareiza vai nepareiza. Jautājums ir tikai, vai patīk vai nepatīk.

A.: Bieži vien priekšplānā tiek izvirzīta sieviešu mode, vīriešu modi atstājot novārtā. Bet vai arī viņiem eksistē izteiktas modes tendences? Kam būtu jāpievērš uzmanība šajā sezonā?

I.: Es par vīriešu modi neko daudz nezinu. Esmu ļoti laimīga, jo man ļoti patīk, kā mans dzīvesbiedrs ģērbjas un izskatās. Godīgi sakot, pat nezinu, kā izskatās pārējie vīrieši! (smejas).

A.: Un kā ģērbties patīk dēliņam?

I.: Viņš ir iecienījis, pat ejot uz ne tik nozīmīgu pasākumu, ģērbties uzvalkā un aplikt  tauriņu. Tad viņš žaketi kaut kā „iestūķē” virsjakā un ir gatavs ceļam. Kā jau minēju, kamēr vien viņi ir saģērbušies atbilstoši laikapstākļiem un uzvedas pieklājīgi, viņi var vilkt, ko vien vēlas.