Raksts no Puaro.lv

Sestdiena, 1. februāris (2014) 08:04

Fērdžijas novērtētā Fox Lima šogad Eirovīzijas atlasē startē kā producente

Viktors Ozoliņš, Puaro.lv

Pērn Eirovīzijas dziesmu konkursa nacionālajā atlasē sevi spilgti pieteica dziedātāja un dziesmu autore Alise Ketnere jeb Fox Lima. Lai arī viņas izpildītais skaņdarbs “Tirpini” vietu finālā neizcīnīja, tas vēlāk plūca laurus vienā no populārākajiem jauno autoru konkursiem pasaulē – Džona Lenona Dziesmu rakstīšanas konkursā (The John Lennon Songwriting Contest), kuras sastāvā ir pasaulē zināmi mākslinieki, tostarp grupas „The Black Eyed Peas” soliste Fērdžija (Fergie), Grammy balvas laureāts, mūziķis Šons Pols (Sean Paul), pasaulslavenā bitu dziedātāja Nataša Bedingfīlda (Natasha Bedingfield) un daudzi citi.

Šogad talantīgā komponiste “Dziesma 2014” iekļuvusi ar skaņdarbu “I Need More”, ko uzticējusi izpildīt ogrēnietiem Dāvim Matskinam.

Puaro.lv bija iespēja ielūkoties abu mākslinieku priekšnesuma tapšanas aizkulisēs. Par savu mēģinājumu norises vietu viņi izraudzījušies Dienas centru Ogrē. Gatavošanās Eirovīzijas atlasei norit cītīgi, tomēr bez lieka satraukuma.

Pirms kāda laika Dāvis iegādājās īpašu mikrofonu, kam iztērēja divas savas mēnešalgas“Eirovīzijas dziesmu konkursa atlasi uztveru kā tādas regulārās analīzes pie ārsta, kuras veicam reizi gadā bez īpašas nepieciešamas, vienkārši tāpēc, lai pārliecinātos, ka ar tevi viss ir kārtībā,” nosmej Alise. “Iesniedzot šo dziesmu, man vēl nebija vīzijas par tās izpildījumu vai tālāko attīstību. Kad uzzināju, ka tā iekļuvusi labāko divdesmitčetriniekā, uzrunāju Dāvi un nosolījos, ka dziesma, kā reiz, būs viņa stilā, kaut gan tā gluži nav, jo viņš radis izpildīt pērnā gadsimta 60.gadu mūziku. Bet pamazām viņš ar manu nelielo mānīšanos ir apradis.”

Dāvis 14 gadus cītīgi spēlējis hokeju, bet nu par viņa aizraušanos kļuvusi mūzika. Jaunais talants nodibinājis grupu “The SixTies”, kā arī piedalījies vairākos talantu konkursos. Jautāts, ar ko īpaša ir šī gatavošanās Eirovīzijas atlasei, dziedātājs neslēpj, ka tā viņam ļāvusi rast jaunas metodes efektīvākai matu sakārtojuma izveidei.

“Saviem matiem pievēršu lielu uzmanību, agrāk man to ieveidošana aizņēma krietni vairāk laika, bet nu jau esmu iemācījies tos “savaldīt” pus stundā. Zinu ne vien ērtākās ķemmēšanas metodes, bet esmu atklājis arī labākos matu kopšanas produktus – matu lakas un želejas,” stāsta Dāvis.